Prestiżowa nagroda Red Dot Award dla Hondy Accord

Prestiżowa nagroda Red Dot Award dla Hondy Accord26.03.2008
Nowa Honda Accord Tourer w wersji przeznaczonej do sprzedaży w Europie zdobyła międzynarodową nagrodę "Red Dot" w 51 edycji tego konkursu. Wyróżnienie przyznano za wysoką jakość designu, a Hondę Accord wybrano spośród 3000 propozycji z 51 krajów.

"Red Dot Design Award" to jeden z najważniejszych konkursów na świecie dotyczących wzornictwa przemysłowego. Co roku przyznawane są tytuły w jedenastu kategoriach.

Prestiżowa nagroda Red Dot Award dla Hondy Accord 1 Nową Hondę Accord Tourer międzynarodowe jury wyróżniło w kategorii "transport" w uznaniu innowacyjnego procesu produkcyjnego pojazdu oraz wysokiej jakości i wrażenia jakie sprawia jego koncept projektowy. Jest to trzeci tytuł przyznany w tej kategorii Hondzie – przedtem mogły się nim pochwalić Honda S2000 w 2001 roku i Honda Civic w 2006 roku.

Gratulując koncernowi, prof. dr Peter Zec, pomysłodawca konkursu powiedział: "Nasze międzynarodowe jury składające się z uznanych specjalistów stanęło w tym roku przed szczególnym wyzwaniem, jakim było zadanie dokonania wyboru spośród dużej liczby zgłoszonych do konkursu produktów charakteryzujących się wyjątkową jakością. Wyróżnienie to przyznano, aby szczególnie podkreślić waszą kreatywność i potrzebę wprowadzania innowacji oraz w uznaniu wysokich standardów jakościowych, jakie spełniają wasze produkty."

Konkurs Red Dot Design Award jest co roku organizowany przez Centrum Wzornictwa Nadrenii-Westfalii w Niemczech.

Źródło: Newspress