Honda City przyspiesza?

Honda City przyspiesza?23.09.2008
Honda City to rodzinny sedan za przystępną cenę, który konkuruje pośród Renault Thalia, Fiata Albea, Kia Rio, Chevroleta Aveo. Trafia głównie do średnio zamożnych rodzin, pełniąc funkcję samochodu miejskiego, eksploatowanego ...

...przy każdej okazji, do pracy, na działkę, na rodzinne wypady. Jakie zmiany szykują się w nowej wersji Hondy City, która zaprezentowana będzie podczas Salonu Samochodowego w Stambule w październiku tego roku?

Honda City przyspiesza? 1 Ten miejski sedan został radykalnie zmieniony w stosunku do modelu poprzedniej generacji. Obecnie nawiązuje stylistycznie do najnowszego Accorda. Przeprojektowane nadwozie to nie jedyna zmiana, która zaszła w City. Pod maską znalazł się bowiem nowy silnik benzynowy 1.4 i-VTEC, charakteryzujący się większą mocą i niższym zużyciem paliwa od poprzednika.

Nowa jednostka napędowa, zastosowana również w nowym modelu Jazz, została wyposażona w system i-VTEC Hondy. Zapewnia to doskonałe osiągi i elastyczność bez niekorzystnego wpływu na poziom zużycia paliwa, czy też emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Silnik osiąga maksymalną moc 100KM, czyli o 17KM więcej od poprzednika. Dodatkowe „konie” pozwalają rozpędzić samochód od 0 do 100km/h w czasie 11,8 sekundy w wersji z manualną skrzynią biegów, co jest wynikiem o 1,6 sekundy lepszym, od odchodzącego modelu. Wersje z automatyczną przekładnią osiągają „setkę” w 14,7 sekundy, czyli o niemal pół sekundy szybciej niż przedtem.

Manualna skrzynia biegów nowego modelu City to zmodyfikowana wersja obecnie wykorzystywanej przekładni, w której zastosowano karbonowe synchronizatory zapewniające bardziej płynne zmiany biegów oraz na nowo zoptymalizowano poszczególne przełożenia.

Honda City przyspiesza? 2Skrzynia automatyczna to już zupełnie nowa konstrukcja, pozwalająca - po raz pierwszy w historii modelu - na ręczną zmianę biegów przy pomocy dźwigienek umieszczonych przy kierownicy. Dostępny tryb sportowy w pełni wykorzystuje nowe oprogramowanie przekładni i na nowo zestopniowane przełożenia, tworząc doskonały tandem z mocną jednostką napędową.

W estetycznym i funkcjonalnym wnętrzu zupełnie nowej Hondy City zastosowano wysokiej jakości materiały. Zwiększona pojemność schowków w kabinie pasażerskiej, łącznie z większym schowkiem przed pasażerem, pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, a nowy projekt siedzeń zapewnia kierowcy i pasażerom odpowiedni komfort podróżowania.

Zmiany te uzupełniono innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu redukcji szumów i wibracji. Zaawansowane materiały, które tłumią niepożądane hałasy, rozlokowano w strategicznych punktach nadwozia, wnętrza, zawieszenia, komory silnika oraz jego mocowań. W rezultacie nowym sedanem Hondy podróżuje się bardziej komfortowo, a wprowadzone modyfikacje pozwalają klientom w pełni cieszyć się doskonałym brzmieniem nowego systemu audio, który posiada możliwość podłączenia urządzeń typu iPod.

Honda City przyspiesza? 3 Nowa Honda City powstała na płycie podłogowej modelu Jazz, dzięki czemu korzysta z technologii zaprezentowanych w eleganckim hatchbacku. Dłuższy rozstaw osi przekłada się na większą ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, jak również na lepsze właściwości jezdne. Bezpieczeństwo zapewnia struktura nadwozia zaprojektowana w technice zaawansowanej kompatybilności pojazdów ACE, która lepiej chroni podróżujących w przypadku zderzenia pojazdów o różnych gabarytach.

W sprzedaży w Polsce, Honda City pojawi się w lutym 2009 roku.

Źródło: Honda