Honda Insight bliżej kierowcy

Honda Insight bliżej kierowcy25.11.2008
W nadchodzącym modelu Insight, który swoją premierę będzie miał w styczniu 2009 na Salonie Samochodowym w Detroit, Honda pierwszy raz pokaże system pomagający kierowcy zużywać jak najmniej paliwa, nie tracąc przy tym przyjemności z jazdy.

Honda Insight to konkurent Toyoty Prius w rywalizacji o miano najbardziej ekologicznego modelu. Oba pojazdy posiadają napędy hybrydowe.

Ecological Drive Assist System (EDAS), moduł w jaki będzie wyposażona Honda, łączy trzy funkcje pozwalające na zwiększenie ekonomii pojazdu.

Po pierwsze, EDAS kontroluje parametry silnika, skrzyni biegów oraz pozostałych części układu napędowego. System pokazuje informacje o efektywności jazdy na wyświetlaczu umieszczonym za kierownicą, w trakcie podróży i po jej ukończeniu.

Dzięki informacjom dostarczanym przez komputer, kierowca uczy się jak opanować równy styl jazdy i zwiększyć oszczędność paliwa.

"Hybrydowa technologia to niskie zużycie paliwa i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co powinno być efektem stylu prowadzenia pojazdu", wyjaśnia John Kingston, Główny Dyrektor Hondy do spraw środowiska.

Honda zapowiada, że nowy model Insight będzie tańszy od hybryd konkurentów, dzięki czemu na ekologiczną technologię będzie stać więcej klientów.

Źródło: New Car Net, informacja: Moto Target