Honda Insight Hybrid zadebiutuje w Detroit

Honda Insight Hybrid zadebiutuje w Detroit08.12.2008
Honda ujawniła pierwsze zdjęcia produkcyjnej wersji nowego modelu Insight z napędem hybrydowym, który zadebiutuje w styczniu podczas Detroit Motor Show 2009. Pierwsze zdjęcia najnowszej, produkcyjnej wersji ...

...w specyfikacji amerykańskiej pokazują jak Insight Concept, zaprezentowany podczas targów paryskich w październiku 2008, przeobrazi się w aerodynamiczne, muskularne auto do codziennego użytku.

Honda Insight Hybrid zadebiutuje w Detroit 1Pięcioosobowy, pięciodrzwiowy Insight, napędzany lżejszą wersją hybrydowego systemu IMA o mniejszych rozmiarach, wejdzie do sprzedaży wiosną 2009 roku.

Przewiduje się, że globalna roczna sprzedaż Hondy Insight osiągnie 200 000 sztuk. Samochód wyposażony został w nowe, interaktywne rozwiązanie techniczne pod nazwą Ecological Drive Assist System. Dzięki niemu kierowca na bieżąco otrzymuje informacje, które pomogą mu w uzyskaniu mniejszego zużycia paliwa oraz zredukowaniu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Honda, jako lider tworzenia czystszych i bardziej oszczędnych pojazdów, wprowadziła do sprzedaży pierwsze pojazdy benzynowe o niskiej emisji spalin, pierwszy benzynowo-elektryczny samochód hybrydowy w Europie oraz Ameryce Północnej oraz pierwsze na świecie auto na ogniwa paliwowe z certyfikatem EPA, model FCX. W 2007 roku organizacja pod nazwą Union of Concerned Scientists po raz czwarty z rzędu nazwała firmę Honda "najczystszym producentem samochodów".

Źródło: Honda