Honda zainwestuje w Pniewach

Honda zainwestuje w Pniewach14.02.2009
Honda Europe NV (Gent, Belgia) podpisała kontrakt dotyczący zakupu gruntu o powierzchni 56 000 m2 w Pniewach, na zachód od Poznania. Na tym terenie Honda wybuduje nowe Centrum Logistyczne o powierzchni 20 000 m2, ...

...celem zapewnienia dostaw części zamiennych na terenie Polski, krajów nadbałtyckich oraz wschodniej części Niemiec.

Pniewy zostały wybrane ze względu na dobry dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych (dogodne połączenie ze wschodnią częścią Niemiec), korzystne trendy rozwojowe infrastruktury technicznej tych okolic oraz doskonałą współpracę ze społecznością lokalną.

Poprzez utworzenie nowego Centrum Logistycznego, które otrzyma nazwę „Honda Logistics Center Central-Europe Sp.z.o.o.”, w skrócie „HLC-CE”, Honda poprawi jakość swoich usług w zakresie dostaw części zamiennych w regionie, w którym przewidywany jest dalszy wzrost ich sprzedaży.

Inwestycja pochłonie ponad 10,7 miliona Euro, a jej uruchomienie planowane jest na kwiecień 2010 roku. Nowe Centrum Logistyczne zatrudni ok. 38 osób, które rekrutowane będą głównie z okolic gminy Pniewy.

Honda Europe NV jest przedstawicielstwem Honda Motor Europe Company w Wielkiej Brytanii. Honda Europe NV działa jako Centrum Logistyczne dla krajów Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu, zarządzając i koordynując pracę siedmiu Centrów Logistycznych Hondy (HLC).

Pniewy zlokalizowane są w odległości 50 km na zachód od Poznania, blisko zbiegu najważniejszych szlaków komunikacyjnych – z Moskwy, przez Warszawę; z Poznania do Berlina oraz z południa Polski do Szczecina i Świnoujścia.

Pniewy przyciągnęły już inwestorów z Niemiec, Szwecji, Danii, Holandii i Szwajcarii oferując dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną i szeroki wybór terenów pod inwestycję.

Źródło: Honda