Honda buduje fabrykę przyjazną dla środowiska

Honda buduje fabrykę przyjazną dla środowiska28.04.2009
Honda świętuje ukończenie budowy nowej fabryki silników, w której będą produkowane bloki cylindrów oraz podzespoły powstałe w procesie odlewania dla europejskich modeli Hondy wyposażonych w wysokoprężne jednostki napędowe.

Prace w japońskiej fabryce w Ogawa rozpoczną się jesienią tego roku, zaraz po instalacji i przetestowaniu maszyn i elementów wyposażenia.

Ogawa to najnowsza fabryka Hondy stworzona z myślą o jak najlepszych parametrach ekologicznych. Specjalny projekt obiektu pozwala na ograniczenie emisji CO2 generowanego podczas produkcji każdego silnika o 40 procent w procesie odlewania i o 25 procent w fazie obróbki maszynowej. W fabryce działa jedna linia produkcyjna (Advanced Flexible Line), która jest w stanie wyprodukować osiem różnych typów silników, łącznie z najbardziej zaawansowanymi jednostkami napędowymi o niskiej emisji szkodliwych substancji.

Obecnie Honda produkuje bloki cylindrów silników diesla w fabryce Suzuka w Japonii, jednak proces odlewania i obróbki maszynowej komponentów będzie stopniowo wdrażany w nowym obiekcie w Ogawa. Fabryka Ogawa będzie następnie dostarczała podzespoły dla jednostek wysokoprężnych do fabryki Sayama, gdzie z kolei elementy te trafią do modelu Accord przeznaczonego na rynek europejski. Obiekt będzie także dostarczał części do silników diesla, do fabryki Hondy w Swindon w Wielkiej Brytanii, w której powstają modele Civic i CR-V.

Ceremonia zakończenia prac w nowej fabryce silników w Ogawa odbyła się 10 kwietnia 2009 roku. Na uroczystości obecni byli Shigeru Nakajima, Zastępca Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Gospodarki i Pracy przy Prefekturze Saitama, Kihei Kasahara, Burmistrz miasta Ogawa oraz członkowie kadry kierowniczej Hondy.

Źródło: Honda