Honda na Tokio Motor Show 2009

Honda na Tokio Motor Show 200907.10.2009
Honda Motor Co., Ltd. podała informacje na temat produkcyjnych i koncepcyjnych wersji samochodów, motocykli, maszyn i urządzeń oraz innych atrakcji, które zostaną zaprezentowane na stoisku koncernu podczas Tokio Motor Show 2009.

Tegoroczna impreza, organizowana przez Japońskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów, odbędzie się w terminie od 24 października do 4 listopada w Makuhari Messe w Chiba (Japonia).

Honda na Tokio Motor Show 2009 1 Na stoisku Hondy, które powstanie na największej powierzchni wystawienniczej przewidzianej dla jednej marki, będzie można podziwiać samochody, motocykle, maszyny i urządzenia oraz inne atrakcje wprowadzające zwiedzających w ekscytujący świat mobilności japońskiego producenta. Realizując swoje marzenia i pasje, Honda przedstawia koncepcję wystawienniczą pod hasłem „Tworzenie innowacji” (Creating the never before). Jej głównym celem jest promocja atrakcyjnych produktów, które wprawią klientów w zdumienie i dostarczą im radości.

Część stoiska przewidziana dla samochodów Hondy poświęcona będzie ekologicznym aspektom mobilności. Zostaną tu zaprezentowane pojazdy hybrydowe, auto napędzane ogniwami paliwowymi oraz zasilany bateriami samochód elektryczny. Na wystawie pojawią się także modele o innowacyjnej konstrukcji i ulepszonych osiągach.

Sekcję przeznaczoną dla motocykli wypełnią zarówno sportowe maszyny o dużej pojemności silnika, jak i kompaktowe modele zasilane energią elektryczną, których głównym przeznaczeniem jest jazda miejska.

Na wystawie znajdą się także maszyny i urządzenia Hondy zasilane butanem oraz nowe urządzenie osobistej mobilności (U3-X), opracowane w ramach koncepcji „w harmonii z ludźmi”.

W specjalnej strefie o nazwie „HELLO!” (Honda Electric mobility Loop) Honda zaprezentuje liczne produkty elektryczne, takie jak urządzenia dostarczające energię elektryczną, pojazdy elektryczne oraz produkty wykorzystujące innowacyjne technologie elektroniczne.

Honda na Tokio Motor Show 2009 2 Atrakcje stoiska Hondy
Strefa HELLO!
W strefie HELLO! (Honda Electric mobility Loop) zostaną zaprezentowane liczne technologie układów elektrycznych Hondy, włączając w to samochody, motocykle, maszyny i urządzenia oraz wszystkie pozostałe produkty, które dostarczają energię elektryczną innym urządzeniom wykorzystującym systemy elektroniczne.

Honda przedstawi wizję niedalekiej przyszłości zdominowanej przez społeczeństwo żyjące w zgodzie z naturą. Zrealizuje tę koncepcję poprzez połączenie paneli słonecznych produkujących energię elektryczną z pojazdami elektrycznymi zasilanymi bateriami, które podczas eksploatacji nie wydzielają dwutlenku węgla. Co więcej, każdy pojazd ze strefy HELLO! zawiera interaktywne technologie komunikacyjne, które w przystępnej formie ukazują sposób, w jaki mobilne urządzenia mogą współgrać z ludźmi i społeczeństwem. Na wystawie pojawi się również FCX CLARITY, samochód napędzany ogniwami paliwowymi, do którego zasilania służy energia elektryczna wyprodukowana z wodoru; samochód elektryczny EV-N; motocykl elektryczny EV-Cub; urządzenie osobistej mobilności EV-MONOPAL; jednokołowe urządzenie osobistej mobilności U3-X wykorzystujące technologię kontroli równowagi znaną z humanoidalnego robota ASIMO oraz przenośne urządzenie o nazwie LOOP, które umożliwia komunikację pomiędzy ludźmi i urządzeniami osobistej mobilności.

Sekcja samochodów
Sekcja stoiska przewidziana dla samochodów poświęcona będzie pojazdom hybrydowym – najlepszemu według Hondy rozwiązaniu problemów ekologicznych na chwilę obecną. Do modelu Insight, który od momentu premiery w Japonii w lutym 2009 roku cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku, dołączą: debiutująca Honda CR-Z Concept 2009, hybryda stworzona w oparciu o nową filozofię oraz model SKYDECK, innowacyjny, sześcioosobowy pojazd hybrydowy o wszechstronnym zastosowaniu.

Zobacz zdjęcia SKYDECKa na naszym fotoblogu.

Honda na Tokio Motor Show 2009 3Na wystawie pojawią się także zupełnie nowe modele: STEP WGN i STEP WGN SPADA (premiera rynkowa obu wersji zaplanowana na październik 2009 roku w Japonii), a także Honda CIVIC TYPE R EURO (premiera rynkowa w Japonii zaplanowana na listopad 2009 roku) – auto, które dostarczyło już wiele radości z jazdy europejskim kierowcom.

Maszyny i urządzenia oraz inne atrakcje
Prezentowane na wystawie maszyny i urządzenia, to m. in. dwa modele zasilane butanem zmagazynowanym w niewielkich zbiornikach, przeznaczone do domowego użytku - nowoopracowany generator ENEPO oraz kultywator PIANTA, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na japońskim rynku. Na stoisku zaprezentowane zostaną także urządzenia wspomagające chodzenie - Stride Management Assist oraz Bodyweight Support Assist, w których wykorzystano technologię kontroli równowagi znaną z humanoidalnego robota Hondy ASIMO.

Źródło: Honda