Honda poszukuje bohaterów swojego nowego filmu

Honda poszukuje bohaterów swojego nowego filmu08.02.2010
Honda Motor Europe rozpoczyna przełomowy projekt pod nazwą "Live Every Litre", którego częścią będzie film dokumentujący niezwykłe podróże zwykłych ludzi. Pod przewodnictwem wielokrotnie nagradzanego reżysera Claudio Von Planta, ...

...Honda rozpoczyna poszukiwania członków obsady. Claudio oraz jego ekipa podążać będą śladem uczestników projektu, towarzysząc im w ich wymarzonych podróżach na pokładzie nowej, sportowej Hondy CR-Z z napędem hybrydowym oraz rejestrując kamerą ich reakcje, emocje i doświadczenia. Na tej podstawie powstanie film dokumentalny, przedstawiający wyjątkowe historie ciekawych ludzi, którzy zostali wybrani do udziału w tym pionierskim przedsięwzięciu.

Wszystkie pomysły na wyprawy potencjalnych uczestników zostaną przedstawione na stronie www.liveeverylitre.com, gdzie internauci będą mogli je oceniać i wskazywać te, które chcieliby zobaczyć w filmie. Claudio Von Planta, razem z niezależnym panelem europejskich bloggerów zaproszonych do projektu, wejdą w skład zespołu, który wytypuje ostateczną obsadę. Wybrane zostaną propozycje najwyżej oceniane i cieszące się największym zainteresowaniem internautów.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, powinny zalogować się na stronie projektu „Live Every Litre” i tam dokładnie opisać podróż, o której marzą, bądź wyzwanie, którego chcą się podjąć. Uczestnicy sami stworzą plan swojej przygody, a mogą być nią romantyczne oświadczyny w Paryżu, dojazd całym zespołem na koncert charytatywny, badanie drzewa genealogicznego swojej rodziny i odszukanie krewnych czy po prostu przejażdżka wymarzoną trasą. Po zgłoszeniu własnej kandydatury, chętni mogą promować ją online za pomocą dowolnych kanałów przekazu. Ze strony projektu „Live Every Litre” kandydaci mogą ściągać widżety, które pomogą im w promocji ich kandydatur wśród przyjaciół, rodziny, znajomych, a także w szerszych kręgach.

Wdrażając projekt „Live Every Litre” Honda wykracza poza przyjęte schematy. Zdaniem Laury Price, PR Executive z Honda Motor Europe: „Projekt »Live Every Litre« umożliwi wszystkim, którzy są aktywni online, szansę przeżycia czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Chcemy dać internautom okazję do spełnienia swoich marzeń oraz możliwość doświadczenia czegoś, co w ich normalnym życiu nie byłoby możliwe. Duża część całego przedsięwzięcia zostanie ukształtowana przez zwykłych ludzi i od nich również zależeć będzie jego ostateczny wynik. To właśnie czyni ten projekt absolutnie wyjątkowym i ekscytującym”.

Dokładny plan tras i podróży w ramach projektu „Live Every Litre” będzie znany dopiero w chwili, gdy wszyscy kandydaci zgłoszą na stronie internetowej swoje propozycje wypraw i zostaną one poddane głosowaniu. Aplikacje przyjmowane będą do 15 marca 2010 roku. Fani „Live Every Litre” będą mogli oglądać poczynania uczestników na stronie internetowej.

Projekt zostanie zrealizowany w maju tego roku, zanim model CR-Z wejdzie do sprzedaży, co oznacza, iż jego uczestnicy jako pierwsi będą mieli dostęp do pierwszego na świecie pojazdu hybrydowego z sześciostopniową manualną skrzynią biegów. Wydarzenie to będzie okazją by zobaczyć, a dla nielicznych szczęśliwców również by samemu doświadczyć, czym naprawdę jest to rewolucyjne coupe.

Wybrani uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy. Więcej informacji, np. o terminach i warunkach uczestnictwa, znajduje się na stronie www.liveeverylitre.com.

Źródło: Honda