Akcja przywoławcza Hondy

Akcja przywoławcza Hondy11.02.2010
Honda zdecydowała się rozszerzyć akcję przywoławczą dotyczącą defektu poduszki powietrznej kierowcy, montowanej w kilku modelach samochodów w specyfikacji na rynek amerykański. Pojazdy przeznaczone na rynek europejski ...

...są wyposażone w inny rodzaj poduszek powietrznych, pragniemy więc zapewnić naszych europejskich klientów, że akcja przywoławcza nie dotyczy ich samochodów.

Honda wystosowała oficjalne zawiadomienie o akcji przywoławczej w Ameryce Północnej i Japonii. Akcja będzie przeprowadzona we wszystkich regionach/krajach, których ona dotyczy. Całkowita liczba pojazdów objętych rozszerzoną akcją przywoławczą wynosi 437 763 sztuki.

Opis problemu:
Niektóre generatory gazu ulokowane w poduszkach powietrznych kierowcy mogą być wadliwe. W rezultacie, kiedy poduszka powietrzna kierowcy aktywuje się na skutek wypadku, możliwy jest nagły wzrost wewnętrznego ciśnienia generatora, co z kolei może spowodować rozerwanie jego obudowy. Fragmenty obudowy mogą przebić materiał poduszki powietrznej, stwarzając potencjalne zagrożenie dla użytkowników samochodu.

Źródło: Honda