Pierwszy ekopuchar Hondy

Pierwszy ekopuchar Hondy22.02.2010
Konkurs na najbardziej pro-ekologicznego kierowcę Hondy Insight wciąż trwa, jednak kwestia głównej nagrody - 10 000 zł - została już rozstrzygnięta. Zdobywcą nagrody został mieszkaniec Tarnowskich Gór, Pan Janusz Szudy.

Pomimo, że napęd benzynowo-elektryczny Hondy (IMA) bardzo efektywnie gospodaruje paliwem, to dzięki płynnej jeździe, bez gwałtownego przyspieszania lub hamowania, można w jeszcze większym stopniu ograniczyć wielkość spalania.

Właśnie dlatego w modelu Insight zainstalowano systemy, które umożliwiają kierowcy ocenę własnego stylu jazdy, a - poprzez system symbolicznych nagród - motywują go do bardziej przemyślanego operowania pedałem gazu. Rozwiązanie to otrzymało nazwę Ecological Drive Assist System (system wspomagania ekologicznej jazdy).

W czasie kolejnych podróży, w miarę osiągania coraz lepszych rezultatów, na wyświetlaczu wielofunkcyjnym pojawią się symbole roślin, wieńców laurowych, a na końcu pucharu symbolizującego osiągniecie mistrzowskiego poziomu w zakresie jazdy ekologicznej.

Pan Janusz zdobył najwyższe trofeum i zarazem pierwszą nagrodę w konkursie po przejechaniu 9000 km, przy średnim zużyciu paliwa 3,9 l /100 km (spr.). Kolejnym nagrodzonym jest klient z Gliwic. Symbol pucharu pojawił się na wyświetlaczu jego auta po pokonaniu 7 900 km, a średnie spalanie ukształtowało się na poziomie 4,3l/100km.

Konkurs Ekopuchar Hondy rozpoczął się 8 czerwca 2009 roku i potrwa do końca maja bieżącego roku.

Źródło: Honda