Hybrydowa Honda w sprzedaży jeszcze w tym roku

Hybrydowa Honda w sprzedaży jeszcze w tym roku21.07.2010
Podczas oficjalnego przemówienia dyrektor generalny Hondy, Takanobu Ito, potwierdził iż model Fit z napędem hybrydowym wejdzie do regularnej produkcji oraz przedstawił plany koncernu na przyszłość. Honda Fit Hybrid pojawi się w sprzedaży...

...w Japonii jeszcze tej jesieni, a wprowadzenie jej na rynek jest częścią większego planu producenta, zakładającego wyprodukowanie kilku modeli pojazdów średniej wielkości wyposażonych w system IMA, umożliwiający jazdę wyłącznie w trybie elektrycznym. W napędzie tym głównym źródłem momentu napędzającego koła jest silnik spalinowy. W określonych warunkach jednostka elektryczna wspomaga silnik spalinowy, a niekiedy może go zastąpić. Nowe modele z napędem IMA mają wejść na rynek w przyszłym roku.

Poza tym Takanobu Ito zapowiedział, że Honda pracuje obecnie nad stworzeniem napędu hybrydowego typu „plug-in” dla większych samochodów – miałby on pojawić się w sprzedaży w USA i Japonii w 2012 roku.

Koncern odświeży również swoją ofertę silników benzynowych i przekładni w celu zredukowania emisji CO2. Trwają także prace nad nowym, mniejszym dieslem. Nowe jednostki również pojawią się za dwa lata (Diesel wraz z nowym modelem przeznaczonym na rynki europejskie)

Propozycja Hondy o całkowicie elektrycznym napędzie wciąż jest w fazie projektowania – firma ma nadzieję wprowadzić ją do sprzedaży w Japonii i USA w 2012 roku.

Źródło: Honda