Premiera prototypu małej Hondy w Tajlandii

Premiera prototypu małej Hondy w Tajlandii09.11.2010
Honda ogłosiła dziś, że planuje światową premierę swojego nowego prototypu prezentującego, jak będą wyglądać małe pojazdy tej marki w przyszłości. Nowy model ma zostać pokazany podczas tegorocznej, dwudziestej siódmej wystawy ...

...Thailand International Motor Expo, która rozpocznie się 30 listopada. Honda planuje wprowadzić ten pojazd na rynek tajlandzki i indyjski już w przyszłym roku.

Prototyp bazuje na Honda New Small Concept, który przedstawiono w tym roku w styczniu w Indiach i w marcu w Tajlandii, lecz jest już bardziej przystosowany do produkcji masowej.

Honda ma zamiar wprowadzić na rynek dwa warianty pojazdu, które będą miały wspólny design podstawowy. W Tajlandii ma to być model odpowiadający zapotrzebowaniu na samochody bardzo oszczędne pod względem zużycia paliwa. W Indiach Honda skupi się na potrzebach „rosnącego rynku małych samochodów”, co zapewne oznacza, że główny nacisk położony zostanie na niską cenę.

Poniżej film przedstawiający, jak wyglądała koncepcyjna Honda New Small Concept podczas styczniowej prezentacji w Indiach.


Źródło: Honda, YouTube, opracowanie: BM