Nowa Honda Accord w Genewie

Nowa Honda Accord w Genewie26.01.2011
Uaktualniona Honda Accord w wersji sedan i Tourer zadebiutuje podczas motoryzacyjnego show w Genewie, w marcu. Oba warianty jedynie nieznacznie zmieniły swój wygląd zewnętrzny. Reflektory mają teraz przejrzyste osłony, ...

Nowa Honda Accord w Genewie 1...a w najbogatszych wersjach wyposażeniowych Accord będzie dysponować reflektorami ksenonowymi z aktywnym doświetleniem zakrętów. Kratkę atrapy chłodnicy przemodelowano w bardzo subtelny sposób – dwa środkowe elementy wykończono taką samą, chromowaną powłoką, co zewnętrzną ramę kratki. W tyle zastosowano osłony w kolorze czerwonym dla kierunkowskazów i świateł cofania. Accord będzie oferowany w trzech nowych kolorach nadwozia.

We wnętrzu również nie zmieniło się zbyt wiele: fotele i drzwi pokryto nową tapicerką, a w modelach Type S jest ona częściowo wykonana ze skóry. Wykończenia wnętrza mają teraz nieco inne kolory, niż w poprzedniej wersji, a obniżenie panelu podłogi tworzące miejsce do postawienia stóp jest podświetlane na niebiesko lub czerwono w modelach Type S. Kabina samochodu została także dodatkowo wyciszona.

Nowa Honda Accord w Genewie 2 2,2-litrowy silnik i-DTEC o mocy 150 KM udoskonalono, obniżając emisję CO2 o 9 g/km w przypadku wariantu sedan z 6-biegową przekładnią manualną i o 11 g/km w przypadku wariantu ze skrzynią automatyczną.

Poprawiono także amortyzatory w zawieszeniu, co zwiększyło komfort jazdy, nawet w trudnych warunkach drogowych.

Nowa Honda Accord wejdzie do sprzedaży w Europie w kwietniu tego roku.

Źródło: Honda, opracowanie: BM