Światowa premiera Hondy EV Concept

Światowa premiera Hondy EV Concept10.02.2011
W Genewie Honda wystawi zupełnie nowy koncepcyjny pojazd z napędem elektrycznym o nazwie EV Concept oraz platformę samochodu średniej wielkości z napędem hybrydowym typu plug-in. Prezentacja konceptu to część strategii Hondy ...

Światowa premiera Hondy EV Concept 1...o nazwie „road to zero emissions”, która ma na celu zredukowanie emisji CO2 przez wprowadzenie innowacyjnych pojazdów, zarządzanie zużyciem energii i wprowadzenie nowych technologii jej produkcji.

Honda EV Concept wskazuje, w jakim kierunku będzie rozwijać się stylistyka nowego, elektrycznego pojazdu w wersji produkcyjnej – Fit EV, który pojawi się w USA i Japonii w 2012 roku.

EV Concept został zaprojektowany w taki sposób, by zaspokajać potrzeby przeciętnego mieszkańca miasta związane z codzienną komunikacją i dojazdem do i z pracy. Korzysta z tego samego 5-osobowego układu kabiny, co popularny hatchback Jazz. Producent zakłada, że po jednokrotnym naładowaniu baterii EV Concept będzie mógł przejechać do 160 km. Napęd stanowi pracujący w trzech trybach system elektryczny przejęty ze sportowej hybrydy CR-Z.

Światowa premiera Hondy EV Concept 2 Nowa platforma hybrydowa typu plug-in to przykład nowej technologii hybrydowej wykorzystującej dwa silniki, która zadebiutuje również w 2012 roku. Została zintegrowana z platformą sedana średniej wielkości.

Napęd ma być dostosowany do codziennych zwyczajów mieszkańców miast, czyli pozwalać na krótkie, lecz częste przejażdżki i w razie potrzeby umożliwiać także podróż na większą odległość.

Poza tym w Genewie Honda pokaże model FCX Clarity, pierwszy produkcyjny samochód z ogniwami paliwowymi, który od 2008 roku oferowany jest w leasingu w USA i Japonii, a także najnowszą odsłonę modelu Jazz z automatyczną przekładnią CVT oraz Jazz Hybrid z napędem benzynowo-elektrycznym, który pojawi się w sprzedaży na niektórych rynkach w marcu tego roku.

Światowa premiera Hondy EV Concept 3 Na stoisku Hondy podziwiać będzie można również odświeżony model Accord w wersji sedan i Tourer (debiut), model Insight w wersji na 2011 rok z nowym wystrojem wnętrza oraz pierwsze na świecie hybrydowe coupe z 6-biegową przekładnią manualną CR-Z oraz model CR-V wyposażone w wyróżniony przez NCAP system przeciwkolizyjny Collision Mitigation Brake System. Monitoruje on odległość pomiędzy pojazdami i ostrzega kierowcę o możliwości kolizji.

Źródło: Honda, opracowanie: BM