Honda Jazz hybrid - prezentacja filmowa

Honda Jazz hybrid - prezentacja filmowa04.03.2011
Honda Jazz Hybrid wejdzie do sprzedaży w marcu tego roku, a obecnie jej produkcyjna wersja pokazywana jest podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Wejście na rynek najnowszego członka rodziny Jazz ...

...będzie także debiutem pojazdu z równoległym napędem hybrydowym w segmencie B. Jak podkreśla producent, hybrydowy Jazz nie straci niż na swojej praktyczności, dzięki kompaktowemu systemowi Honda IMA pojazd zachowa elastyczny układ foteli „magic seats” i bagażnik o pojemności 300 l.

Honda Jazz hybrid - prezentacja filmowa 1 Akumulator i motor elektryczny wchodzące w skład systemu IMA zostały umieszczone w przestrzeni pod podłogą bagażnika, dzięki czemu nie trzeba było modyfikować układu kabiny i przestrzeni bagażowej. Oznacza to, że fotele można nadal złożyć na płasko, tworząc w ten sposób przestrzeń bagażową o pojemności 1320 l.

System hybrydowy IMA wykorzystywany jest także w hybrydowych modelach Insight i CR-Z.

Silnik
Nowy model posiada taki sam system IMA, jaki zamontowano w modelu Insight hybrid, z 1,3-litrowym silnikiem benzynowym i-VTEC. W połączeniu z przekładnią CVT Jazz emituje 104 g CO2 na km – żaden inny samochód ze skrzynią automatyczną w segmencie B nie może się pochwalić takim wynikiem.

Honda Jazz hybrid - prezentacja filmowa 2 Nadwozie
Pod względem wizualnym Jazz Hybrid odróżnia się od aktualnej serii Jazz wyglądem reflektorów, nową kratką atrapy chłodnicy, przeprojektowanym kształtem zderzaków i chromowanymi ozdobnikami na klapie bagażnika. Nowa hybryda będzie oferowana w takich samych kolorach nadwozia, co standardowe modele, plus dodatkowy, specjalny, metaliczny odcień Lime Green.

Wnętrze
Wnętrze kabiny odświeżono utrzymując deskę rozdzielczą w jednym, ciemnym odcieniu, kontrastującym z niebieskimi podświetleniami wskaźników i konsolą środkową. Nowy model hybrydowy, podobnie jak wersja benzynowa, będzie dostępny w wersji, w której wnętrze wykończono skórą – po raz pierwszy w Europie. Deska rozdzielcza dysponuje funkcją Eco Assist, która korzysta z podświetlenia prędkościomierza, by poinformować kierowcę o tym, w jaki sposób jego styl jazdy wpływa na zużycie paliwa.

Honda Jazz hybrid - prezentacja filmowa 3Funkcja Eco Assist radzi kierowcy, jak najekonomiczniej używać pojazdu w codziennych sytuacjach i w czasie rzeczywistym przekazuje mu informację zwrotną o tym, jak ich styl jazdy wpłynie na rachunki za paliwo i stan środowiska.

Akcesoria
Honda zaprojektowała także szereg dodatkowych akcesoriów dla modelu Jazz Hybrid. Są to m.in.: nakładki na progi drzwiowe, specjalnej naklejki na nadwoziu i wewnątrz kabiny, felgi z lekkich stopów, nawigacja i system rozrywkowy w tyle auta.

Honda Jazz Hybrid wejdzie do sprzedaży na rynkach europejskich w pierwszej połowie tego roku.


Źródło: Honda, opracowanie: BM