Trzeci film zapowiadający nową Hondę Civic

Trzeci film zapowiadający nową Hondę Civic26.08.2011
Honda opublikowała trzeci już teaser filmowy zapowiadający premierę nowej odsłony modelu Civic na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej IAA we Frankfurcie, we wrześniu tego roku. Nosi tytuł "noise and relaxation" czyli "hałas i relaks" ...

...i skupia się na optymalizacji wnętrza nowego Civica. Inżynierzy Hondy zapewniają, że jazda w kabinie Civica będzie czystym relaksem.

Pojazd przeszedł szereg specjalnych testów, by jeszcze lepiej dostosować do europejskich warunków drogowych. Zespół korzystał z komory bezechowej w centrum badań i rozwoju Hondy w Swindon w Wielkiej Brytanii. Jednym z rezultatów tych badań była modyfikacja designu i konstrukcji podsufitki i sposobu, w jaki oddziałuje na nadwozie.

W skład teamu inżynierów Hondy wchodziło także kilku specjalistów z doświadczeniem z Formuły 1, którzy przyczynili się do poprawienia charakterystyki aerodynamicznej pojazdu, redukcji zużycia paliwa i wyjątkowego wyciszenia wnętrza kabiny wykorzystując wyniki testów w tunelu aerodynamicznym.

Civic będzie oferowany w Europie wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback z segmentu C, a w salonach sprzedaży pojawi się na początku przyszłego roku.


Źródło: Honda, opracowanie: BM