Honda CR-V 2012 zadebiutowała w Los Angeles

Honda CR-V 2012 zadebiutowała w Los Angeles18.11.2011
Nowa odsłona Hondy CR-V pojawi się w europejskich salonach sprzedaży dopiero w połowie przyszłego roku, lecz USA już 15 grudnia tego roku. Dlatego podczas trwającego właśnie Los Angeles Auto Show producent zaprezentował już czwartą generację swojego SUVa.

Wyróżnia się oszczędniejszym zużyciem paliwa, zaktualizowaną stylistyką i dodatkowymi elementami wyposażenia.

Honda CR-V 2012 zadebiutowała w Los Angeles 1 Honda CR-V w amerykańskiej specyfikacji będzie napędzana 2,4-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem VTEC o mocy 185 KM i maksymalnym momencie obrotowym 220 Nm współpracującym z 5-biegową przekładnią automatyczną. SUV korzysta także z nowego napędu na wszystkie koła Real Time All-Wheel-Drive z inteligentnym systemem sterowania Intelligent Control. Nową funkcją w Hondzie CR-V jest także „Eco Assist”, który informuje kierowcę, czy prowadzi pojazd w ekonomicznym stylu wyświetlając specjalne symbole obok prędkościomierza.

Nowymi elementami wyposażenia standardowego są m.in.: tylna kanapa z systemem łatwego składania w stosunku 60/40, kolorowy, inteligentny wyświetlać i-MID i kamera cofania pokazująca obraz pod kilkoma kątami i funkcja odczytywania SMSów z kompatybilnych telefonów przez system audio.


Źródło: Honda, opracowanie: BM