Superauto Honda NSX Concept debiutuje w Detroit

Superauto Honda NSX Concept debiutuje w Detroit10.01.2012
Amerykański oddział Hondy przedstawił właśnie podczas salonu motoryzacyjnego w Detroit nowy NSX Concept, który ma być zapowiedzią supersamochodu nowej generacji. W Stanach Zjednoczonych Ameryki nowy NSX będzie sprzedawany ...

...pod marką Acura i ma pojawić się w sprzedaży w ciągu trzech najbliższych lat. Został stworzony przez amerykańskie centrum badań i rozwoju Hondy i będzie produkowany w Ohio.

Superauto Honda NSX Concept debiutuje w Detroit 1 Koncept NSX ma dynamiczną stylistykę, został wykonany z lekkich materiałów, a pod maską kryje silnik V6 oraz kilka nowych technologii, w tym innowacyjny system hybrydowy Sport Hybrid SH-AWD® (Super Handling All Wheel Drive).

NSX posiada system napędowy złożony z dwóch silników elektrycznych z dwustronnym, regulowanym systemem kontroli momentu obrotowego – to nowy, hybrydowy napęd na wszystkie koła, który może natychmiast przekazać dodatni lub ujemny moment obrotowy na przednie koła podczas pokonywania zakrętów, co jak przewiduje Honda powinno sprawić, że napęd ten będzie nieporównywalnie lepszy od produktów konkurencji.

Oprócz tego NSX wyposażono w nową generację silnika V6 VTEC z wtryskiem bezpośrednim współpracującym z dwusprzęgłową przekładnią z wbudowanym motorem elektrycznym, co pozwala na osiągnięcie przez koncept przyspieszenia charakterystycznego dla supersamochodów, a przy tym utrzymanie zużycia paliwa na stosunkowo niskim poziomie.

Źródło: Honda, opracowanie: BM