Dwa nowe koncepty Hondy zadebiutują w Chinach

Dwa nowe koncepty Hondy zadebiutują w Chinach12.04.2012
Honda ma poważne plany rozwoju na rynku chińskim. W latach 2013-2015 pragnie poszerzyć swoją ofertę dla tego kraju o 10 nowych lub uaktualnionych modeli przy okazji zwiększając wolumen lokalnej produkcji.

Dwa nowe koncepty Hondy zadebiutują w Chinach 1Przedsmak tych zmian poznamy podczas tegorocznego Salonu Motoryzacyjnego w Pekinie, gdzie obok modeli CR-Z, Insight i Fit w wariancie hybrydowym zadebiutują dwa nowe pojazdy koncepcyjne marki. Japoński producent nie ujawnił jeszcze żadnych szczegółów technicznych, lecz przedstawił dwa pierwsze szkice konceptów. Wynika z nich, że pierwszy pojazd to minivan, a drugi najprawdopodobniej jest sedanem.

W Pekinie zaprezentuje się również Acura, oddział japońskiego producenta zajmujący się produkcją luksusowych samochodów, i pokaże nowy koncept o nazwie NSX i kompaktową limuzynę ILX oraz kompaktowego crossovera RDX, oba ostatnie modele zostaną wprowadzone na rynek chiński pod koniec tego roku.

Dwa nowe koncepty Hondy zadebiutują w Chinach 2Honda zapowiedziała, że w 2013 roku wzmocni linię produktów Acury o nową odsłonę flagowego okrętu marki – sedana RLX, który zadebiutował niedawno na wystawie w Nowym Jorku

Honda zapowiedziała także, że rozważa utworzenie nowego studia projektowego w Chinach. Natomiast na pewno w lipcu ruszy druga fabryka Hondy w Dongfeng.

Źródło: Carscoop. Honda, opracowanie: BM