Honda Urban SUV Concept - pierwszy teaser

Honda Urban SUV Concept - pierwszy teaser11.12.2012
Honda opublikowała dziś pierwszą wizualizację nowego koncepcyjnego pojazdu, który ma oficjalnie zadebiutować podczas przyszłorocznego North American International Auto Show (impreza odbędzie się w dniach 14-27 stycznia 2013).

Nowy model nosi nazwę Honda Urban SUV Concept. Niestety poza pojedynczą grafiką typu „teaser” (czyli odsłaniającą tylko tyle, by zaostrzyć apetyty fanów) producent nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat nowego członka swojej motoryzacyjnej rodziny.

Honda Urban SUV Concept - pierwszy teaser 1 Wiemy, że kompaktowy crossover będzie rywalizować na rynku z Nissanem Juke i że będzie bazować na tej samej platformie, co Honda Jazz (tak przynajmniej wynikało z wrześniowej wypowiedzi szefa koncernu Takanobu Ito podczas specjalnej konferencji prasowej w siedzibie firmy).

Koncepcyjna Honda ma mieć zbiornik paliwa przemieszczony ku przedniej części nadwozia, co pozwoli na uzyskanie większej powierzchni użytkowej w tyle. Jest bardzo prawdopodobne, że napędzać ja będzie nowy, 1,6-litrowy silnik i-DTEC lub 1,8-litrowa jednostka benzynowa i że pojazd już w wersji fabrycznej będzie oferowany zarówno w wersji z napędem na przednią oś lub wszystkie koła.

Produkcyjna wersja Hondy Urban SUV Concept będzie przeznaczona do sprzedaży głównie na rynku północnoamerykańskim, jednak przedstawiciele producenta mówią o niej jako o modelu „globalnym”, co oznacza, że możemy się jej spodziewać także w Europie. Nowy SUV Hondy pojawi się w pierwszych salonach sprzedaży najprawdopodobniej dopiero w 2015 roku.

Źródło: Honda, opracowanie: BM