Honda ujawnia informacje o Civic Type R

Honda ujawnia informacje o Civic Type R10.09.2013
Na konferencji prasowej Hondy zorganizowanej podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, Manabu Nishimae, prezes Honda Motor Europe, ujawnił pierwsze informacje ...

...dotyczące od dawna oczekiwanego modelu Civic Type R. Nowa Honda Civic Type R, napędzana turbodoładowanym silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem paliwa, będzie oferować co najmniej 280 KM mocy.

Honda ujawnia informacje o Civic Type R 1 Honda dąży do tego, aby nowy Civic Type R został najszybszym przednionapędowym samochodem na słynnym torze Nurburgring w Niemczech. Samochód pojawi się na rynku dopiero w roku 2015, jednak testy torowe już się rozpoczęły. Spędziliśmy ostatnio tydzień na Nurburgring, prowadząc intensywne testy i mogę potwierdzić, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia założonego celu, czego przykładem jest ustanowienie czasu okrążenia zbliżonego do rekordu toru, powiedział Manabu Nishimae.

Podczas konferencji prasowej Hondy producent zaprezentował film zarejestrowany na torze Nurburgring, demonstrujący imponujące osiągi i doskonałe właściwości jezdne testowego egzemplarza Hondy Civic Type R, za kierownicą którego zasiadł Gabriele Tarquini, kierowca Hondy rywalizujący w wyścigach WTCC.

Honda ujawnia informacje o Civic Type R 2 Podczas konferencji prasowej Hondy zadebiutował również nowy model Civic Tourer, który w wersji z silnikiem wysokoprężnym 1,6 l i-DTEC będzie emitował zaledwie 99 gramów CO2 na kilometr (3,8 l/100 km). Civic Tourer bazuje na zaletach modelu 5-drzwiowego, oferując wiodącą w klasie przestrzeń bagażową i wszechstronność.

Dla mnie największym atutem tego samochodu jest połączenie funkcjonalności, wszechstronności i sportowego designu. Cały nasz europejski zespół jest dumny z tego, co osiągnęliśmy- powiedział Adrian Killham, lider projektu modelu Civic Tourer.


Źródło: Honda