MotoNews.pl

Dobre firmy odszkodowawcze – jak je rozpoznać?

29 września 2020

xprime-odkup-odszkodowan

Firma odszkodowawcza może być nieocenioną pomocą w procedurze domagania się sprawiedliwości i uczciwości względem roszczeń. Jednak wybrana nieprawidłowo – wręcz przeciwnie, może przynieść więcej strat niż korzyści. Biorąc pod uwagę to, jak wiele osób każdego roku rozgląda się po rynku odszkodowawczym, aby znaleźć godnych zaufania specjalistów, warto pochylić się nad tym tematem jeszcze bardziej, by wiedzieć, czego oczekiwać od takiej firmy i jak rozpoznać tą faktycznie dobrą.

Dobra firma to skuteczna firma

Zdaniem wielu ekspertów faktyczne dowody skuteczności są jednym z najlepszych wyznaczników tego, że ma się do czynienia z godną zaufania firmą. Jest to ważne tym bardziej w kontekście tego, że wiele osób decyduje się skorzystać z takich usług z obawy o oszustwa. Mając namacalny dowód skuteczności branej pod uwagę firmy odszkodowawczej XPRIME – ma się dużo większe szanse na to, że nie będzie się oszukanym, a powierzona sprawa będzie prowadzona mądrze i w sposób efektywnie.

Tutaj dwie dodatkowe wskazówki:

  • Przykładowe sprawy klientów zakończone sukcesem to najlepszy dowód skuteczności.
  • Skuteczność i efektywność prowadzonych spraw jest ważniejszym wyznacznikiem niż ich ilość.

Dobrym argumentem za wyborem konkretnej firmy odszkodowawczej jest też wiedza o tym, że prowadziła już niejedne sprawy sądowe. Tutaj istotnym dowodem będą też referencje, każda firma która może się nimi pochwalić – niejako może przejść dalej w procesie selekcji, a te które w tym zakresie nie mają nic do zaprezentowania zdecydowanie nie powinny być w ogóle brane pod uwagę w procesie doboru kancelarii odszkodowawczej.

Sposób pozyskiwania klientów

Być może nie jest to argument, który przychodzi na myśl w pierwszej kolejności, ale prawdą jest, że dobra firma odszkodowawcza nigdy nie będzie uciekać się do nachalnych, czy nieuczciwych praktyk pozyskiwania klientów, jak nawet pojawianie się przy szpitalnym łóżku poszkodowanej osoby. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, jak ważne jest to, by dane osobowe były chronione, a nagabywanie jest karalne. Dobra, skuteczna kancelaria odszkodowawcza to ta, którą klienci sami odnajdują i wykonują pierwszy kontakt. Wszelkie inne metody nie są dobrym sygnałem.

Wysokość prowizji

Przede wszystkim warto zapamiętać, że cena nie powinna być jednym z głównych wyznaczników, ani tańsze, ani droższe nie musi być równoznaczne z „lepsze”. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę kwotę, jaką ma się szansę wywalczyć i samą zawiłość sprawy, która jest z tym związana. Czasem bowiem bardziej skomplikowane sprawy zwyczajnie są warte tego, by uwzględnić możliwość wypłacenia firmie odszkodowawczej wyższej prowizji, która będzie musiała zaangażować w dochodzenie sztab specjalistów, w tym np.:

  • prawnik,
  • likwidatorzy,
  • specjaliści z zakresu medycyny.

Najważniejsze do zapamiętania jest to, by zgodzić się na prowizję adekwatną do podejmowanych działań. Oszczędzając można po prostu uzyskać mniejsze odszkodowanie. Upewnij się jednak, że firma odszkodowawcza, z którą zamierzasz współpracować to naprawdę profesjonaliści, a rozpoznasz ich po tych dwóch faktach:

  • opłata jest pobierana dopiero po zakończonej sprawie,
  • ustalenie wysokości prowizji odbywa się przed podpisaniem umowy.

Przypilnuj tych dwóch kwestii, a znów masz większe szanse na to, że firma odszkodowawcza w istocie Ci pomoże, a nie zaszkodzi, czy oszuka.

Skoro mowa o prowizji, warto też zapytać o sam sposób rozliczenia z klientem, co też może pomóc w ostatecznym rozrachunku, która firma odszkodowawcza jest godna zaufania. Terminowe rozliczenie to właściwie konieczność, a każdy specjalista o nie dba, bo wie, że jakiekolwiek odstępstwa w tym zakresie mogłyby rażąco wpłynąć na dobre imię firmy i nie da na to przyzwolenia. Jeszcze raz warto to podkreślić: nie ma lepszej podstawy do budowy zaufania między klientem a firmą odszkodowawczą aniżeli terminowe rozliczenia (!).

Firma odszkodowawcza – im bardziej doświadczona, tym lepsza

Przy czym warto tutaj zaznaczyć, że nie zawsze ilość lat w branży pokrywa się z doświadczeniem właśnie. Owszem, często tak jest – że z doświadczeniem idą lata, ale nie powinno się tego uznawać za pewnik. Ważniejsze jest zrozumienie tego, o czym była mowa na początku tj. skuteczności firmy, co nie zmienia jednak faktu, iż owszem o staż w branży danej firmy odszkodowawczej również jak najbardziej warto się zapytać.

Dyspozycyjność i kontakt z klientem

Jednym z najważniejszych, a zbyt często pomijanych aspektów przy wyborze kancelarii odszkodowawczej jest też to, w jaki sposób firma się kontaktuje z klientem, z jakim zaangażowaniem traktuje sprawę i czy w ogóle ma dla klienta czas. Wiele możliwości kontaktu, jak spotkanie osobiste, poczta e-mail, czy kontakt telefoniczny powinno być dzisiaj absolutną podstawą i nie można o tym zapominać podczas rozważania, która firma odszkodowawcza będzie dobrym partnerem w dążeniu do jak najlepszego finału sprawy. Nawet najlepsza, najbardziej renomowana firma na nic się nie zda, gdy zwyczajnie nie ma czasu na to, by każdego klienta traktować jako priorytet.