MotoNews.pl

Tani i elastyczny kredyt samochodowy – kalkulator ułatwi dopasowanie raty

31 grudnia 2018

Kategoria | Finanse
4762-kredytsamochodowykalkulator

Nikt nie lubi być traktowany sztampowo i wtłaczany na siłę w ściśle określone ramy. Dlatego dziś każdy może dopasować do swoich potrzeb wysokość miesięcznej raty, wybierając nowoczesny i elastyczny kredyt samochodowy z niskimi ratami. Kalkulator kredytu samochodowego online ułatwi to zadanie.

Elastyczny kredyt samochodowy – kalkulator ułatwia dopasowanie miesięcznej raty

Kredyt EasyDrive od Volkswagen Financial Services to elastyczny kredyt samochodowy. Kalkulator rat udostępniony w Internecie przez kredytodawcę pozwala przekonać się, w jakim zakresie warto dokonać ewentualnych zmian na „suwakach” takiej aplikacji, aby zoptymalizować wysokość miesięcznych obciążeń. Dodatkowo, jest to kredyt z niskimi ratami, co decyduje o jego dostępności dla większej liczby klientów. Raty można było zmniejszyć dzięki zmianie sposobu ich wyliczania. Biorąc ten kredyt samochodowy, klient nie spłaca pełnej wartości pojazdu, a jedynie tę część, o którą spadła wartość samochodu w okresie umowy. Potocznie mówiąc: płaci za to, co „wyjeździł” w czasie użytkowania auta. W efekcie, rozwiązanie to przypomina bardziej abonament niż kredyt na nowy samochód.

Nowy samochód na kredyt, który ma niskie raty

Ale dość „ogólników”. Pora spojrzeć na konkretne wyliczenia, aby przekonać się, jakie raty zakłada ten kredyt na nowy samochód. Podstawę kalkulacji niech stanowi Volkswagen Polo z roku modelowego 2019. Z silnikiem o poj. 1.0 TSI i 5-biegową skrzynią, w wersji wyposażenia Comfortline, kosztuje on 58 190 zł. W Kredycie EasyDrive można nim jeździć już za 444 zł miesięcznie. Wystarczy wziąć kredyt na następujących warunkach:

  • Długość okresu finansowania samochodu: 48 miesięcy.
  • Wkład własny: 30 proc. wartości auta.
  • Limit rocznego przebiegu pojazdu: 20 tys. km.

Elastyczny kredyt na nowy samochód

A oto i dowód na „elastyczność” Kredytu EasyDrive: na przykład wysokość wkładu własnego można zredukować do 0 proc. To sprawia, że nawet ktoś, kto nie dysponuje gotówką na wkład własny, może sobie pozwolić na zakup auta. Po zredukowaniu tego czynnika do 0 proc., jeśli pozostałe parametry pozostaną bez zmian, miesięczna rata za Volkswagena Polo wyniesie 870 zł.

Modyfikować ponadto można także roczne limity przebiegu oraz okres trwania umowy.

Co po kredycie?

Kredyt EasyDrive w tym wypadku może potrwać maksymalnie 4 lata. Co potem? Otóż klient ma do wyboru 3 rozwiązania:

  1. Spłacić pozostałą wartość auta jednorazowo i dalej użytkować pojazd.
  2. Spłacić brakującą należność w ratach, posiłkując się już innym kredytem.
  3. Oddać samochód w rozliczeniu kredytodawcy.

Ta ostatnia opcja umożliwia szybką i bezproblemową zmianę auta na nowe. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby po zakończeniu pierwszej umowy, wziąć nowy samochód na kredyt, który będzie miał równie atrakcyjne warunki finansowania. To pozwala stale jeździć nowym i sprawnym autem na gwarancji, co w dobie szybkich postępów techniki motoryzacyjnej ma niebagatelne znaczenie.