MotoNews.pl

Jak sfinansować zakup samochodu?

28 września 2022

Kategoria | Finanse
jak-sfinansować-zakup-samochodu

Myślisz o zakupie własnego samochodu? A może po kilku latach nadszedł czas na wymianę Twoich czterech kółek na lepszy model? Bez względu na to, czy wolisz nowe auto prosto z salonu, czy szukasz czegoś używanego, przyda Ci się gotówka. Sprawdź, jak najlepiej sfinansować zakup samochodu, gdy na koncie brakuje środków.

Zakup nowego lub używanego auta – jak sfinansować samochód?

Wybranie zarówno najnowszego, jak i tego używanego modelu wymaga dokładnej analizy. Przede wszystkim musisz zastanowić się, która marka pasuje to Twoich potrzeb oraz aktualnej sytuacji życiowej. Dla jednych najważniejsze będzie bezpieczeństwo, a inni postawią na prędkość oraz płynność jazdy. Gdy tylko wybierzesz rocznik, rodzaj silnika czy typ bagażnika, powinieneś zastanowić się, jak sfinansować zakup samochodu. Możliwości jest co najmniej kilka, więc zdobycie nowszego auta jest możliwie, nawet jeśli Twoje dochody nie są regularne.

Jak sfinansować samochód:

  • gotówka,
  • raty,
  • leasing,
  • wynajem długoterminowy,
  • kredyt gotówkowy,
  • pożyczka lub kredyt samochodowy.

Sprawdź, jak sfinansować zakup samochodu: https://www.smartney.pl/post/kredyt-samochodowy-czy-kupno-auta-od-reki-porownujemy-mozliwosci/1107

Zapłacenie pełnej kwoty w gotówce jest szybkie i proste, ale silnie nadwyręża domowy budżet. W obliczu inflacji oraz rosnących cen nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek od razu. W przypadku płatności na raty wymagana jest wpłata na start, co również dla niektórych może być problematyczne.

Leasing oraz najem długoterminowy przeznaczone są natomiast przede wszystkim dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Warto również pamiętać, że takie auto przez cały okres trwania umowy wciąż pozostaje własnościąbanku – to instytucja finansowa jest właścicielem pojazdu.

Jak najlepiej sfinansować zakup samochodu, aby było szybko i opłacalnie? Najchętniej wybierana przez Konsumentów jest pożyczka lub kredyt samochodowy, który umożliwia przeprowadzenie łatwej oraz wygodnej transakcji. Bank przyznając kredyt wymaga jednak zabezpieczenia w formie przewłaszczenia lub zastawu rejestrowego. Innymi słowy, mechanizm podobny jest do kredytu hipotecznego – tutaj jednak zabezpieczeniem będzie Twój nowy samochód. To jednak najtańsza opcja. Wariant gotówkowy ma przeważnie podobne oprocentowanie, ale ze względu na wyższą prowizję RRSO (najważniejszy parametr w trakcie porównywania ofert) będzie wyższe.

Pożyczka i kredyt samochodowy – gdzie i jak najlepiej sfinansować zakup samochodu?

Zależy Ci na tym, aby pieniądze trafiły na Twoje konto tak szybko, jak obiecują firmy pożyczkowe, ale na bankowo korzystnych warunkach? W Smartney otrzymasz pożyczkę do 60 tysięcy na okres nawet 96 miesięcy. To. To rzadka sytuacja, kiedy oferta jest tak dobra, że po prostu nie ma konkurencji – . Wniosek możesz wysłać online 24/7 – wystarczy konto w banku i dostęp do internetu.  Zaoszczędzisz czas i zyskasz gotówkę na wymarzone auto. Mądrze pozyskane pieniądze możesz przeznaczyć na nowy albo używany samochód, a potem ruszyć w drogę!

Artykuł sponsorowany