MotoNews.pl

Wskazówki dla kupujących nowy samochód. Kalkulator kredytu wyliczy optymalną ratę

05 czerwca 2018

Kategoria | Finanse
nowy-samochod-vwbank

Posiadanie auta nie jest żadnym luksusem – dziś to sprawa powszechna. Co więcej, przekonaj się, że na dobrych warunkach finansowych możesz kupić również nowy samochód! Kalkulator rat kredytu pomoże ci wyliczyć raty optymalne do twoich potrzeb.

Chcesz kupić nowy samochód? Kalkulator pomoże Ci wyliczyć wysokość raty

Na szczęście minęły już czasy, gdy zainteresowani kupnem auta na kredyt musieli odwiedzić osobiście wiele placówek bankowych, aby znaleźć ofertę najlepszą dla siebie. Wszystkie dane możesz dziś znaleźć w Internecie. Każdemu bowiem, kto planuje kupić nowy samochód polecamy skorzystać z narzędzia, jakim jest np. kalkulator VWBANK. Narzędzie to ułatwi podjęcie decyzji, ponieważ ustalisz dzięki niemu takie parametry kredytu, które pozwolą ci płacić miesięczne raty w preferowanej wysokości.

Kredyt z niską ratą to nowa opcja finansowania

Kupując nowe auto na kredyt, rozważ najnowsze rozwiązanie dostępne na polskim rynku, czyli kredyt z niską ratą. Miesięczne należności udało się w nim obniżyć dzięki temu, że kupujący w ratach spłaca jedynie część wartości pojazdu. Dokładnie zaś rzecz ujmując, spłaca tę kwotę, o jaką spadła wartość auta w trakcie trwania umowy kredytowej. Jako, że jest ona obliczona najczęściej na okres od 2 do 4 lat, spłaca z reguły nie więcej, jak połowę wartości samochodu. W efekcie rata jest znacznie niższa niż w klasycznym kredycie.

Co zrobisz po zakończeniu spłacania kredytu?

Pozostałą część wartości samochodu możesz:

  • spłacić jednorazowo po zakończeniu umowy kredytowej,
  • uregulować w ratach, posiłkując się innym kredytem,
  • rozliczyć, oddając auto kredytodawcy.

Ta ostatnia opcja jest szczególnie atrakcyjna dla osób, którym przede wszystkim zależy na dysponowaniu sprawnym i nowym autem na gwarancji.

Nowoczesny kredyt samochodowy – lekkie raty

Przykładem kredytu z niską ratą jest oferowany w ramach SEAT Financial Services jest Kredyt Moc Niskich Rat. Przy jego pomocy można nabyć każde nowe auto marki SEAT, a kalkulator kredytu ułatwi wyliczenie optymalnej miesięcznej raty.

Nowy SEAT Ibiza z automatyczną 7-biegową skrzynią biegów, silnikiem 1,0 TSI o mocy 115 KM, systemem Start&Stop z wyposażeniem Full LED kosztuje 67 tys. zł. Ten model możesz wziąć na kredyt na przykład na następujących warunkach:

  • czas trwania kredytu: 48 miesięcy,
  • wkład własny: 30 proc.,
  • roczny limit przebiegu: 20 tys. km.

Miesięczne raty wyniosą wtedy 698 zł, czyli nieco ponad 1 proc. wartości pojazdu.

Jednak to nie jedyna możliwa opcja. Po zredukowaniu wkładu własnego do 0 proc., jeśli pozostałe parametry pozostaną bez zmian, rata wzrośnie do 1210 zł miesięcznie. Najniższą możliwą miesięczną ratą za to auto jest kwota 655 zł, którą zapłacą ci, którzy ustawią takie parametry:

  • kredyt rozłożony na 48 rat,
  • wpłata własna w wysokości 30 proc. wartości auta,
  • roczny przebieg samochodu do 10 tys. km.

Oczywiście to tylko przykładowe wyliczenia, pomiędzy którymi znajduje się bardzo szeroka paleta różnych wartości rat. Każdy może je obliczyć samodzielnie, korzystając z kalkulatora dostępnego na stronie.