BMW na NAIAS w Detroit

BMW na NAIAS w Detroit17.12.2010
Dla widzów, którzy w styczniu odwiedzą North American International Auto Show w Detroit BMW przygotowało kilka światowych premier i wiele innych atrakcji. Po raz pierwszy zaprezentowane zostanie nowe BMW serii 1 M Coupe. Pojazd wyposażono w 6-cylindrowy ...

...silnik o mocy 340 KM (250 kW) wykorzystujący technologię M TwinPower Turbo, podwozie, w którym zastosowano rozwiązania zapożyczone z pojazdów wyścigowych, atletyczne nadwozie i innowacyjne rozwiązania aerodynamiczne.

BMW na NAIAS w Detroit 1 Nam już wcześniej udało się pokazać film ukazujący parę szczegółów BMW serii 1 M Coupe – można go zobaczyć tutaj, a pojazd w ruchu lecz opatrzony wciąż kamuflażem można podziwiać tutaj.

Kolejnymi światowymi premierami będą BMW serii 1 Coupe i Convertible. W pojazdach tych również wprowadzono zmiany w wyglądzie, optymalizując ich charakterystykę aerodynamiczną. W USA będą sprzedawane z jednym z dwóch nowoczesnych silników sześciocylindrowych, przekazujących moc na tylną oś. Więcej szczegółów na temat nowego BMW serii 1 Convertible prezentujemy tutaj.

W oficjalnych materiałach prasowych producent podaje także, że swoją światową premierę w Detroit mieć będzie model serii 6 Convertible, choć wiemy, że był już pokazywany w USA w listopadzie podczas motoryzacyjnego show w Los Angeles.

BMW na NAIAS w Detroit 2Czteroosobowy pojazd wyróżnia atletyczna elegancja nadwozia i miękki, składany dach przypominający kształtem płetwę. W USA na rynku pojawi się najpierw BMW 650i Convertible, kryjący pod maską silnik V8 o mocy 400 KM (300 kW) współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną, lub sportowym, 8-biegowym automatem. Więcej szczegółów oraz filmy przedstawiające ten model znaleźć można tutaj.

Poza tym w Detroit BMW będzie się chwalić najnowszą odsłoną modelu X3 oraz technologiami EfficientDynamics, ConnectedDrive i ActiveE – czyli napędem elektrycznym. Począwszy od lata przyszłego roku prywatni, amerykańscy użytkownicy będą testować model serii 1 wyposażony w napęd elektryczny na drogach USA.

Źródło: BMW, opracowanie: BM