Citroen C4 i e-C4 zaliczają udany debiut w Europie

Citroen C4 i e-C4 zaliczają udany debiut w Europie23.09.2021
Szczególnym sukcesem wśród elektrycznych kompaktowych hatchbacków na rynku europejskim może się poszczycić e-C4, który po 6 miesiącach sprzedaży plasuje się na 3 miejscu w segmencie.

Wprowadzone do sprzedaży w Europie na początku 2021 roku modele Citroen C4 i e-C4 umocniły swoją pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku hatchbacków segmentu C. Jako jeden z czołowych modeli na tym rynku, C4 i e-C4 znalazły w pierwszym półroczu już ponad 30 000 nabywców (dane STATNET dla 29 krajów Europy na koniec czerwca 2021 r.).

„Wraz z nowym C4 Citroen ponownie podbija w imponującym stylu segment kompaktowych hatchbacków dzięki śmiałej stylistyce i słynnemu poziomowi komfortu. Ponadto jako jedyny model w swoim segmencie z możliwością swobodnego wyboru rodzaju napędu, w tym wersji w 100% elektrycznej, systematycznie zwiększa swój udział w sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie, plasując się w pierwszej trójce elektrycznych kompaktowych hatchbacków”. - Arnaud Ribault
Citroen
Citroen C4 i e-C4

Citroen C4 z powodzeniem wjeżdża na francuskie drogi

Nowe Citroeny C4 i e-C4 bardzo szybko wypracowały sobie wysoką pozycję na francuskim rynku motoryzacyjnym: - w pierwszej połowie 2021 roku C4 wysunął się na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży hatchbacków segmentu C do klientów indywidualnych. Utrzymał tę pozycję również w lipcu i sierpniu. C4 wyprzedza na tym polu VW Golfa, zdobywając 19% udziału w segmencie sprzedaży do klientów indywidualnych.

W sprzedaży wielokanałowej hatchbacków segmentu C, nowy C4 uplasował się w ciągu pierwszych 6 miesięcy na trzecim miejscu, osiągając 13,3% udziału w segmencie.

Citroen
Citroen C4

Bardzo dobre wyniki w Europie w pierwszej połowie roku

W Hiszpanii, gdzie jest produkowany, C4 zajmuje drugie miejsce w segmencie kompaktowych hatchbacków, za Toyotą Corollą, z wynikiem 9,5% udziału w segmencie.

W Portugalii nowy kompaktowy model Citroena uplasował się na trzecim miejscu, z udziałem w segmencie wynoszącym prawie 12%. W pozostałych krajach Europy C4 wyróżnił się w szczególności we Włoszech i w Belgii, gdzie zajmuje 6. miejsce w swojej kategorii.

e-C4 systematycznie umacnia swoją pozycję w segmencie elektrycznych kompaktowych hatchbacków

e-C4, czyli w 100% elektryczna wersja C4, wystartował równie dobrze i stanowi obecnie już 15% całkowitej sprzedaży C4 w Europie. W Holandii e-C4 stanowi 38% całkowitej sprzedaży C4, w Niemczech 27%, a w Wielkiej Brytanii 20,5%. We Francji udział e-C4 w całkowitej sprzedaży modelu C4 wynosi obecnie 10,2% i z miesiąca na miesiąc systematycznie rośnie.

Citroen
Citroen e-C4

Po 6 miesiącach obecności na rynku e-C4 z udziałem wynoszącym 8% zajmuje 3. miejsce w Europie w segmencie kompaktowych sedanów elektrycznych, za VW ID.3 i Nissanem Leaf. e-C4 odnotowuje też bardzo dobre wyniki w szeregu innych krajów: 2. miejsce w Hiszpanii, z wynoszącym 28,5% udziałem w sprzedaży elektrycznych hatchbacków segmentu C, 3. miejsce we Francji z udziałem 22% oraz 3. miejsce we Włoszech z udziałem 14,6% w tym segmencie.

C4 - nowa wizja kompaktowego hatchbacka

Wyróżniające się śmiałą stylistyką C4 i e-C4 prezentują nową wizję wzorcowego modelu kompaktowego hatchbacka. Podwyższona, wyrazista sylwetka auta łączy w sobie elegancję i dynamikę hatchbacka, wzbogaconą o szereg dodających autu mocy i charakteru cech właściwych dla SUV-a. Jego przyjazne i technologicznie zaawansowane wnętrze bezzwłocznie kojarzy się z dobrym samopoczuciem, komfortem i nowoczesnością.

C4 i e-C4 to również komfort wyboru jednego spośród 3 rodzajów zespołów napędowych: elektrycznego o mocy 100 kW (136 KM) i zasięgu do 350 km, benzynowego Euro 6d nowej generacji o mocy od 100 do 155 KM lub wysokoprężnego o mocy od 110 do 130 KM.

Citroen
Citroen C4

W C4 i e-C4 dobre samopoczucie i komfort podróżowania tak charakterystyczne dla marki Citroen są zawsze zapewnione! Komfort jazdy jest zapewniony dzięki zawieszeniu z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi® i siedzeniom Advanced Comfort. Komfort podróżowania jest z kolei zapewniony dzięki przestronnemu wnętrzu, pomysłowym schowkom i licznym technologiom pokładowym, takim jak wyświetlanie informacji w polu widzenia kierowcy (Head-Up Display).

Źródło: Citroen