Ferrari Warszawa oraz Ferrari Katowice po raz kolejny na Poznań Motor Show

Ferrari Warszawa oraz Ferrari Katowice po raz kolejny na Poznań Motor Show24.03.2018
W dniach 5-8 kwietnia salony Ferrari Warszawa oraz Ferrari Katowice po raz kolejny zaprezentują swoje stoisko podczas Poznań Motor Show. Po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane Ferrari Portofino oraz 488 Challenge.

W dniach 5-8 kwietnia salony Ferrari Warszawa oraz Ferrari Katowice po raz kolejny zaprezentują swoje stoisko podczas Poznań Motor Show. W tym roku poznańskie targi będą okazją do podwójnej premiery, po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane Ferrari Portofino oraz 488 Challenge w barwach katowickiego Racing Teamu. Obydwa samochody będą stanowić nie lada gratkę dla fanów włoskiej marki.

488 Challenge
488 Challenge

Ferrari 488 Challenge oklejone w specjalnych barwach zaprojektowanych przez wschodzącą gwiazdę designu – Mateusza Przystał, już wyjechało na tor. Inauguracja sezonu wyścigowego zaplanowana na 23-25 marca na torze Mugello we Włoszech właśnie się rozpoczęła. Podczas Poznań Motor Show oprócz możliwości zobaczenia samochodu na żywo, obędzie się również konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostaną plany rozwoju Ferrari Katowice Racing Team na nadchodzący sezon.

Kolejną atrakcją będzie długo wyczekiwana premiera Ferrari Portofino, modelu który wzbudził światowy zachwyt. Następca Californii T charakteryzuje się bardziej usportowioną, agresywniejszą linią, lepszymi osiągami, nowoczesnym, precyzyjnie wykończonym wnętrzem oraz nonszalancką elegancją w sam raz na letnie wycieczki poza miasto. Pod maską najnowszego kabrioletu Ferrari pracuje turbodoładowane V8, silnik o pojemności 3855 cm³ generuje moc 600 KM, co pozwala przyśpieszyć od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy.

Ferrari Portofino
Ferrari Portofino

Źródło: Poznań Motor Show