Pirelli P Zero Color Edition na torach w parze z Ferrari

Pirelli P Zero Color Edition na torach w parze z Ferrari02.06.2018
Pirelli wprowadzi odrobinę koloru na tory wyścigowe w cyklu Ferrari Challenge. Samochód bezpieczeństwa zostanie bowiem wyposażony w opony P Zero Color Edition, prezentując różne kolory dla każdej rundy.

Pirelli wprowadzi odrobinę koloru na tory wyścigowe w cyklu Ferrari Challenge. Samochód bezpieczeństwa zostanie bowiem wyposażony w opony P Zero Color Edition, prezentując różne kolory dla każdej rundy. Dla pierwszej rundy na torze Spa-Francorchamps w Belgii został wybrany kolor żółty, który odpowiada centralnemu elementowi belgijskiej flagi.

Ferrari 488 GTB
Ferrari 488 GTB

Kolory wybrane dla opon Pirelli P Zero zamontowanych w samochodzie bezpieczeństwa Ferrari 488 GTB, na niektórych z najbardziej legendarnych torów na świecie odzwierciedlają nie tylko kolory lokalne, ale także tradycję. Przykładowo, będzie to kolor czerwony dla Misano we Włoszech – miasta, które kojarzy się z sercem motorsportu. Kolor niebieski został wybrany dla toru Brno w Czechach – nawiązując do koloru obecnego na fladze kraju. W Barcelonie natomiast widoczny będzie kolor złoty, odzwierciedlający przewodnią barwę narodową kraju. Na finałowy wyścig na torze Monza, który odbędzie się w dniach 1-4 listopada br., kolory nie zostały jeszcze wybrane. Wybiorą je osoby śledzące profile społecznościowe Pirelli, które zadecydują w głosowaniu jakie barwy będą obecne w „Świątyni Prędkości” podczas ostatniego wyścigu.

Color Edition to innowacyjny i jedyny w swoim rodzaju projekt Pirelli, który obala tezę, że opony muszą być z natury zwyczajnie okrągłe i czarne. Jest to opcja zarezerwowana dla rozmiarów kół 19-calowych i wyższych, skierowana do kierowców samochodów premium oraz supersamochodów, dla których personalizacja jest kluczowym aspektem. Standardowa paleta barw obejmuje siedem odcieni, jednak za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej, istnieje możliwość dobrania setek innych odcieni kolorów.

Ferrari 488 GTB
Ferrari 488 GTB

Nie chodzi jednak tylko o same kolory. Dział badawczo-rozwojowy Pirelli opracował również nowe technologie, które umożliwiają nanoszenie barw przy użyciu najnowocześniejszych materiałów, które nie zmieniają charakterystyki opony. Nie zapomniano również o specjalnym zabezpieczeniu, które dba o to, aby odcienie były cały czas żywe, soczyste i nie blakły wraz z upływem czasu.

Źródło: Pirelli Polska/Agencja Społem