Kolejny model Ferrari już wkrótce?

Kolejny model Ferrari już wkrótce?10.09.2007
Wraz z pojawieniem się kolejnych wizji artystycznych nowego modelu Ferrari, odżyły spekulacje na temat kolejnego modelu ze stajni w Maranello, który mógłby być następcą legendarnego Dino z 1968 roku.

Co prawda władze należącej do Fiata włoskiej marki produkującej sportowe bolidy zdecydowanie zaprzeczają informacjom na temat wprowadzenia kolejnego auta do oferty Ferrari, ale prawdą jest, że marce brakuje "taniego" modelu, który mógłby rywalizować np. z Porsche 911, czy Astonem V8 Vantage.

Tym autem może być właśnie nowe Dino. W roku 1968 Ferrari jako pierwsza marka na świecie zaprezentowała cywilne auto z centralnie umieszczonym silnikiem V6. Nazwano go imieniem syna Enzo Ferrari – Dino, który zmarł w 1956 dotknięty chorobą zwiotczenia mięśni. Model Dino 206 produkowano w latach 1968-1976 i przez wielu specjalistów do dziś uważane jest za jedno z najlepszych drogowych Ferrari wszechczasów.

Jeśli zapadnie decyzja o produkcji nowego Dino, auto otrzyma silnik 400-konny silnik V8 i będzie wytwarzane w fabryce Maserati w Modenie. Planowana cena – poniżej 100 tysiecy euro, roczna produkcja – 4 tysiące egzemplarzy, możliwa premiera – najwcześniej w 2009 roku.

Źródło: WCF, informacja Moto Target