Scuderia w Chinach

Scuderia w Chinach08.10.2007
Ferrari S.p.A. w przyszłym roku rozpocznie sprzedaż modelu 430 Scuderia w Chinach. Producent uważa, że istnieje tam niezaspokojony popyt na luksusowe samochody sportowe. Choć Chiny kojarzą się nam głównie z tanią siłą roboczą ...

...i przeludnieniem mieszka tam wielu prawdziwych bogaczy, dla których zakup Ferrari nie jest niczym szczególnie niezwykłym.

Scuderia w Chinach 1 430 Scuderia to już czwarty model Ferrari oferowany w Chinach, po F430, F430 Spider i 599 GTB. W salonach sprzedaży ma się pojawić w lutym lub marcu 2008, a oficjalny debiut będzie miał miejsce w listopadzie tego roku podczas Salonu Samochodowego w Guangzhou. Mimo, że nie można go jeszcze oficjalnie nabyć, producent otrzymał już kilkanaście zamówień od miejscowych "nowobogackich".

Europejscy widzowie mieli okazję oglądać ten model, napędzany 4,3-litrowym silnikiem DOHC V8, jako pierwsi na świecie podczas ostatnich targów IAA we Frankfurcie.

Ferrari spodziewa się sprzedać w Państwie Środka ok. 160 egzemplarzy swoich pojazdów w tym roku i 180 egzemplarzy w przyszłym.

Źródło: fot. Ferrari