Budowa parku tematycznego Ferrari rozpoczęta

Budowa parku tematycznego Ferrari rozpoczęta05.11.2007
W sobotę w Abu Dhabi odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji na świecie – park tematyczny Ferrari. Wśród gości specjalnych i urzędników zaproszonych na uroczystość znalazł się ...

...szef Ferrari Luca di Montezemolo i Ahmed Ali Al Sayegh, prezes ALDAR Properties budującego ten kompleks rozrywkowy.

Podczas ceremonii w ziemi zakopano "kapsułę czasu" zawierającą korbowód i tłok pochodzące z F2007, modelu którym Ferrari zdobyło w tym roku mistrzostwo świata w Formule 1 oraz rysunki przedstawiające artystyczną wizję parku tematycznego Ferrari na wyspie Yas.

Budowa parku tematycznego Ferrari rozpoczęta 1 Kapsuła zostanie ponownie otwarta w 2047 roku, w setną rocznicę istnienia Ferrari.

Park ma zacząć przyjmować pierwszych gości w 2009 roku. Będzie on dostarczał rozrywki dla całej rodziny – na zwiedzających czekać będą wielkoformatowe kina o najwyższym poziomie technicznym, specjalne szkoły jazdy dla dzieci i dorosłych, centrum nauki, gdzie będzie można poznać historię samochodów Ferrari i ich udziału w wyścigach. Nie zabraknie kolejek górskich przyspieszających bicie serca nie gorzej od udziału w wyścigu F1.

Oprócz tego na liczącym 250 000 metrów kwadratowych terenie znajdą się oczywiście liczne restauracje i miejsca do odpoczynku. W samym sercu kompleksu zbudowany zostanie tor wyścigowy, na którym odbędzie się pierwsze Grand Prix Formuły 1 w Abu Dhabi w 2009 roku, a po wyścigu na stałe będą tam oferowane kursy jazdy.

Naszym zdaniem prawdziwi fani Formuły 1 powinni już zacząć oszczędzać, aby za półtora roku móc przeżyć to na własnej skórze.

Źródło: opr. BM na podst. Newspress