Oficjalne zdjęcia nowego Ferrari!

Oficjalne zdjęcia nowego Ferrari!14.05.2008
Wczoraj opublikowano pierwsze oficjalne zdjęcia Ferrari California, kolejnego modelu z nowej generacji Ferrari, która zadebiutowała w 2004 roku modelem Scaglietti 612, a ostatnio wzbogaciła się o model Scuderia 430.

Oficjalne zdjęcia nowego Ferrari! 1Ferrari California dołącza do rodziny pojazdów koncernu wyposażonych w 8-cylindrowe silniki odznaczające się wyjątkową mocą i osiągami i wraz z okrętem flagowym Scaglietti 612 reprezentuje Ferrari w prestiżowym segmencie sportowych grand tourerów.

Nowe Ferrari California zadowoli najbardziej wymagających klientów i to zarówno pod względem dynamiki jazdy, jak i przyjemności z niej płynącej. Nowy model będzie dostępny wyłącznie jako kabriolet ze składanym dachem typu hard top.

Nadwozie i jego spód wykonano z aluminium. Ferrari California może się rozpędzić z miejsca do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy.

Oficjalne zdjęcia nowego Ferrari! 2Silnik V8 uzupełniono o 7-biegową skrzynią typu "dual clutch", która pozwala na lepsze osiągi, zwiększa przyjemność płynącą z jazdy Californią, poprawia komfort jazdy i redukuje zużycie paliwa oraz emisję zanieczyszczeń (ok. 310 g/km CO2).

Nowe Ferrari California wyposażono także w system kontroli trakcji F1-Trac, wykorzystany po raz pierwszy we Fiorano 599 GTB i dodatkowo "podrasowany", aby odpowiadał warunkom jazdy typowym dla nowego GT.

Model oficjalnie zadebiutuje podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Paryżu, jednak w ciągu kilku następnych tygodni możemy spodziewać się kolejnych zdjęć szczegółów na temat pojazdu.

Źródło: Newspress