Ferrari California - nowe zdjęcia

Ferrari California - nowe zdjęcia31.05.2008
Ferrari przedstawiło nowe zdjęcia modelu California - tym razem w wersji ze złożonym dachem. Nowy model przewidziano jako alternatywę dla Ferrari F430, które choć jest niezwykle ucywilizowanym autem sportowym, ...

...dla niektórych klientów Ferrari wciąż jest zbyt narowiste i za mało komfortowe przy dłuższych podróżach.

Ferrari California - nowe zdjęcia 1 Nietrudno zgadnąć, że głosy krytyki nadchodziły do Maranello głównie z USA. A że jest to wciąż najlepszy rynek dla włoskiej marki, należało wysłuchać opinii stałych klientów i odpowiednio zareagować. Mamy więc amerykańską nazwę, potężny silnik V8 umieszczony po raz pierwszy w Ferrari z przodu oraz elektrycznie składany aluminiowy sztywny dach.

Nowe auto ma skuteczniej niż dotąd rywalizować z Mercedesem SL, czy Astonem V8 Vantage. Jego produkcja przeniesiona będzie do fabryki Maserati w Modenie i wynosić ma około 6000 sztuk rocznie. Zakładana cena wynosić ma około 130 000 euro, czyli tyle ile trzeba zapłacić za podstawowy model Ferrari F430.

Ferrari California - nowe zdjęcia 2 Co dostaniemy w zamian? Zgrabnego, dwuosobowego roadstera z aluminiowym nadwoziem, pewnymi nawiązaniami stylistycznymi do modelu 599 GTB Fiorano i nowoczesnym silnikiem V8 4,6-litra o mocy 460 KM. Zupełnie nowa jest też skrzynia biegów umieszczona z tyłu w układzie Transaxle. To dysponujący 7 przełożeniami i dwoma sprzęgłami sekwencyjny automat. W dobie walki o jak najmniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery, najnowsze Ferrari California może pochwalić się dobrym jak na takie auto wynikiem 310 g CO2 na 1 km.

O tym czy nowa "bella machina" z Maranello spodoba się klientom nie tylko zza oceanu dowiemy się wkrótce po światowej premierze, która nastąpi na wrześniowym salonie w Paryżu.

Źródło: Carscoop, fot. Ferrari, informacja Moto Target