Ferrari 599 GTB Fiorano HGTE

Ferrari 599 GTB Fiorano HGTE11.02.2009
Na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie Ferrari zaprezentuje model 599 GTB Fiorano z pakietem HGTE. W jednostce napędowej nie poczyniono żadnych zmian, a to oznacza V12 o pojemności 6-litrów potrafiące wykrzesać z siebie moc 620 KM ...

Ferrari 599 GTB Fiorano nie należy do grupy aut, którym można wytknąć złe prowadzenie się czy działanie układu kierowniczego. Mimo to, włoska firma opracowała pakiet, który ma wynieść, i tak już ponadprzeciętne możliwości auta, na kolejny poziom.

Zmiany poczynione w 599 GTB Fiorano mają na celu wykorzystanie w pełni drzemiącego w nim potencjału, a tym samym zapewnienie kierowcy większych wrażeń w czasie jazdy. W tym celu modyfikacjom poddano zawieszenie auta, w którym zastosowano nowe sprężyny i stabilizatory. W jednostce napędowej nie poczyniono żadnych zmian, a to oznacza V12 o pojemności 6-litrów potrafiące wykrzesać z siebie moc 620 KM i moment obrotowy o wartości 608 Nm. To w zupełności wystarcza, by ujrzeć pierwsze 100 km/h na liczniku po 3,7 sekundy i rozpędzić auto do 330 km/h.

Ale pakiet HGTE to także modyfikacje estetyczne, na które składają się nowy przedni zderzak podobny do tego w modelu F430 Scuderia, jak również 20-calowe, trzyczęściowe felgi aluminiowe z wyczynowymi oponami oraz nowy układ wydechowy, który zapewnia odpowiednią akustykę. Samo wnętrze auta wykończono większą ilością materiałów z włókna węglowego, a kierowca i pasażer mają do dyspozycji nowe fotele sportowe.

Cena kompletnego pakietu HGTE ma wynieść ok. 20 000 EUR.

Źródło: Drivers Republic, World Car Fans, fot. Ferrari, informacja Moto Target