Następca Ferrari 612 będzie hybrydą?

Następca Ferrari 612 będzie hybrydą?24.04.2009
Na najnowszych zdjęciach szpiegowskich uchwycono następcę Ferrari 612, którego testy odbywają się "w przebraniu" modelu obecnej generacji. O tym, że pod nadwoziem obecnej wersji 612 kryje się zupełnie nowa technologia świadczy ...

...wydatny pas przedni z dużym zderzakiem i zmienioną osłoną chłodnicy. Także nadkola przybrały nieco na wadze, a całe nadwozie zostało wydłużone.

Wiele kontrowersji wzbudza wybrzuszenie na masce silnika, które może świadczyć o zastosowaniu napędu hybrydowego. Krążą także pogłoski, iż szefowie koncernu z Maranello pracują nad nową jednostką napędową twin-turbo V12.

To jednak nie wszystkie zmiany, jakie zajdą w nowym Ferrari. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż trwają prace na systemem „Insertable 4x4”, który zadba o doskonałą trakcję we wszystkich warunkach pogodowych. Nie będzie to jednak układ stale napędzający wszystkie koła. System wkroczy do akcji tylko wówczas, gdy przednie koła stracą przyczepność, a kierowca wcześniej potwierdzi działanie układu, poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia szpiegowskie następcy Ferrari 612.

Źródło: fot. Ferrari, informacja Moto Target