Felipe Massa wraca do gry

Felipe Massa wraca do gry14.10.2009
Podczas poniedziałkowych testów Felipe Massa powiedział, że czuje się dokładnie tak jak przed wypadkiem, w którym ucierpiał w lipcu tego roku w czasie kwalifikacji do Grand Prix Węgier. Dokładnie 79 dni po tragicznym wydarzeniu, brazylijski kierowca...

...usiadł za kierownicą swojego prywatnego bolidu F1 Ferrari F2007 zaopatrzonego w slicki w specyfikacji GP2, którym odbył jazdy na torze testowym Fiorano należącym do Ferrari.

"Jest tak, jakby ten wypadek nigdy się nie wydarzył" - powiedział kierowca. "Jestem w dobrej kondycji fizycznej i tym samym draniem co wcześniej" - żartował 28-letni Massa. "Nie mam żadnych problemów i jestem gotów do przejechania wyścigu lub dwóch pod rząd".

Ferrari wykluczyło możliwość powrotu Massy do kokpitu bolidu nr 3 na ostatnie dwa wyścigi w 2009 roku, ale potwierdziło jego obecność w przyszłym sezonie jako partnera Fernando Alonso w zespole.

"Oczywiście na wszelki wypadek zrobię sobie teraz wolne, musicie to uszanować, ale będąc w bolidzie mogę wam powiedzieć, że czułem się dokładnie tak jak przed wypadkiem" - powiedział Massa.

Źródło: World Car Fans, fot. Ferrari, informacja Moto Target