290 000 dolarów za przekroczenie prędkości!

290 000 dolarów za przekroczenie prędkości!12.01.2010
W Szwajcarii wysokość mandatu wystawionego kierowcy przez policję obliczana jest na podstawie jego średnich dochodów, dlatego większość kierowców jeździ zgodnie z przepisami w obawie o wysokie kary. A co jeśli ktoś złamie przepisy ruchu drogowego,

a w dodatku jest milionerem? Wówczas, zatrzymany do kontroli musi się liczyć z tym, iż jego konto bankowe uszczupli się o całkiem pokaźną sumę. Tak też było w przypadku pewnego anonimowego Szwajcara, który w swoim Ferrari Testarossa przekroczył obowiązującą prędkość 80 km/h o 57 km/h („pędził” aż 137 km/h). W Polsce taki „wyczyn” skończyłby się grzywną w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi, jednak szwajcarskie władze nałożyły na milionera karę 290 000 dolarów!

Sędziowie oszacowali, iż majątek kierowcy wart jest około 20 milionów dolarów, a także wzięli pod uwagę wcześniejsze „wybryki” Szwajcara, który notorycznie przekraczał dozwoloną prędkość.

Do tej pory najwyższy wystawiony w Szwajcarii mandat opiewał na sumę 107 000 dolarów. Jak łatwo policzyć, nowy rekordzista przebił tę stawkę ponad dwukrotnie.

Źródło: Carscoop, fot. Ferrari, informacja Moto Target