Świat Ferrari w Abu Zabi

Świat Ferrari w Abu Zabi22.03.2010
Ferrari World Abu Dhabi, który zostanie otwarty w tym roku, to pierwszy na świecie tematyczny park Ferrari i największa atrakcja tego rodzaju. Ma zapewnić intensywne przeżycia wszystkim zmysłom i być punktem, który przynajmniej raz ...

...powinien odwiedzić każdy fan i entuzjasta marki. Park będzie wyrazem uznania dla pasji, perfekcji, wyników pracy i technicznej innowacyjności Ferrari, którymi marka charakteryzowała się przez lata i z których nadal jest znana.

Formę oryginalnego, lśniącego czerwonego dachu zainspirował klasyczny kształt bocznego profilu nadwozia Ferrari GT.

Świat Ferrari w Abu Zabi 1Dach został rozpięty na powierzchni 200 000 m2 i wymalowano na nim największe logo Ferrari, jakie powstało w całej historii firmy (jego wymiary to: 65m x 48,5m). Wysokość budynku to 45 m, a we wnętrzu zwiedzający będą mieć dostęp do pomieszczeń o powierzchni aż 100 000 m kwadratowych.

Ferrari World Abu Dhabi będzie oferować szereg atrakcji dla zwiedzających, włączając w to najszybszą na świecie kolejkę górską poruszającą się z prędkością przekraczającą 200 km/h, co pozwoli zwiedzającym poczuć ten sam dreszczyk emocji, jaki towarzyszy jeździe bolidem Ferrari F1. Goście będą mogli także poznać siłę grawitacji wykonując przyspieszający wydzielanie adrenaliny lot w górę na wysokość 62 m i mijając po drodze dach parku, a następnie powracając na ziemię. Zainstalowano także symulatory podobne do tych, jakich team Ferrari używa w przygotowaniach do wyścigów w ramach Formuły 1. Kolejną atrakcją będzie możliwość przejechania specjalnym tunelem przez samo serce powiększonego modelu silnika Ferrari 599. Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać ze szkółki jazdy pod okiem ekspertów.

Park mieści się na wyspie Yas, tuż obok toru Formuły 1.

Źródło: Ferrari, newspress