V6 w Ferrari - będzie powtórka z historii?

V6 w Ferrari - będzie powtórka z historii?11.06.2010
Prezes Ferrari dzieli się ostatnio z dziennikarzami wieloma plotkami. Tym razem wspomniał o "Silnik mniejszy niż V8? Dlaczego nie" - te słowa usłyszeli z ust Montezemolo dziennikarze redakcji Autocar. Z drugiej zaś strony prezes Ferrari dodał ..

..."nasze samochody są po to, żeby dawać radość i musimy to podtrzymać". Trudno wysnuć wartościowe wnioski w oparciu o te dwie krótkie wypowiedzi. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze kilka tygodni temu Ferrari czuło się oburzone naciskami m.in ze strony rządu włoskiego, który miał rzekomo zmuszać firmę do zastosowania napędu hybrydowego w seryjnych pojazdach. Być może Ferrari, chcąc przypodobać się frakcjom pro-ekologicznym, zastosuje jednostkę V6, by zmniejszyć ogólną emisję CO2. Współczesna technologia zapewne pozwoli na dostarczenie z takiego silnika mocy na miarę osiągów "prawdziwego" Ferrari.

W przeszłości włoska firma miała już doświadczenia z jednostkami V6 w modelu Dino (którego nazwa odnosi się do imienia tragicznie zmarłego syna Enzo). Motor miał pojemność 2 litrów i moc 183 KM. Dino był pierwszym drogowym pojazdem Ferrari z centralnie umieszczoną jednostką napędową.

Źródło: informacja: Moto Target