Zbyt ogniste Ferrari 458 Italia

Zbyt ogniste Ferrari 458 Italia27.08.2010
Ferrari 458 Italia pretenduje do miana najlepszego samochodu sportowego na świecie. Jest tylko mały problem - już 10 egzemplarzy zostało zniszczonych przez pożar w komorze silnika. Już kilka tygodni temu zwracaliśmy uwagę na złą passę posiadaczy nowego 458 Italia.

Zbyt ogniste Ferrari 458 Italia 1Spora ich część nie cieszyła się samochodem zbyt długo. Kilka egzemplarzy uległo mniej lub bardziej poważnym wypadkom, spowodowanym brawurą kierowców. Jednak kolejnych 10 modeli doszczętnie spłonęło w wyniku samozapłonu.

458 Italia to nowoczesny, upakowany elektroniką, ultrasportowy pojazd, będący drogową odmianą bolidu F1. Jednak w przeciwieństwie do niego nie służy tylko do krótkich wyścigów i nie staje w pit stopie co kilkadziesiąt okrążeń. Rzecznik Ferrari w rozmowie z brytyjskim Telegraph stwierdził, iż "Ferrari poważnie podchodzi do każdego incydentu i uważnie przygląda się raportom, jednak póki co nie łączy tych wypadków". Należy dodać, iż chyba tylko Ferrari nie dostrzega problemu, bowiem prasa i internet na całym świecie odnotowują kolejne przypadki samozapłonów w 458. Stwierdzenie "ogniste Ferrari" nabiera więc drugiego znaczenia.

Źródło: foto: Ferrari, informacja: Moto Target