Teraz każdy może jeździć Ferarri

Teraz każdy może jeździć Ferarri29.12.2010
Mówiąc ściślej, każdy, kto ma w kieszeni około 2000 dolarów do wydania na przyjemności. Ferrari zajęło się powiem swego rodzaju turystyką i przygotowało specjalną ofertę dla klientów indywidualnych i grup biznesowych. Program nosi nazwę DrivingXllence (DXL), ...

...a klienci z USA i Europy będą mogli skorzystać z niego w przyszłym roku. O co w tym wszystkim chodzi? Ano o to, że za odpowiednią opłatą będzie można przejechać się różnymi modelami Ferrari zarówno po normalnych drogach, jak i po torze wyścigowym.

Na stronie internetowej producenta znajdujemy na przykład informację, że najtańszą formą DXL będzie 4-godzinny Epic Drive, podczas którego można przejechać się modelem 458 Italia, 599 GTB Fiorano, Californią lub F430 na odcinku 150 mil po drogach publicznych. Za taką przyjemność kierowca będzie musiał zapłacić 1990 dolarów – osoba towarzysząca jedzie za darmo.

„Adrenaline Nigths” to wydatek rzędu 2950 dolarów. Za tę cenę można wykonać 10 okrążeń modelem 458, 15 okrążeń modelem 430 Scuderia i 15 okrążeń standardową wersją modelu F430 na torze Las Vegas Motor Speedway. Cała przejażdżka trwa maksymalnie 5 godzin i zgodnie z nazwą, odbywa się po zapadnięciu zmroku.

Program Prestige Adventure to aż sześć dni spędzonych w kabinie Ferarri, podczas których kierowca może przejechać do 900 mil na torze ulicznym w Monako (po tej samej trasie, na której rozgrywane jest Grand Prix Monaco Formuły 1), Le Mans, Nurburgringu, Spa, torze, na którym odbywa się kanadyjskie Grand Prix Formuły 1 i w miejscu, w którym odbywa się Pebble Beach Concours d'Elegance. W Monako do dyspozycji klientów będzie Ferarri Enzo, 458 Italia, 599 GTP, California, 612 Scaglietti, Superamerica i 430 Scuderia Spider. Taka wycieczka kosztuje 25 000, ale w cenę wliczone są bilety na trybunę VIPów na wyścig o Grand Prix Monaco Formuły 1. Czterodniowa wycieczka na konkurs elegancji w Pebble Beach to wydatek rzędu 12 500 dolarów na parę.

Źródło: Ferrari, opracowanie: BM