Ferrari poszukuje nowych rozwiązań?

Ferrari poszukuje nowych rozwiązań?14.01.2011
Motoryzacyjni paparazzi dostrzegli dziwny model Ferrari. Czyżby włoski producent pracował nad nadwoziem kombi? Ferrari jeszcze niedawno zarzekało się, iż nie zamierza budować samochodów czterodrzwiowych. Jednak rynek pojazdów sportowych zmienia się.

Sukces modelu Rapide czy Porsche Panamera skłania wielu producentów do zmiany swoich poglądów. Maserati zbuduje SUV-a, a Lamborghini czterodrzwiowe coupe Estoque. Testowe Ferrari, które dostrzegli motoryzacyjni paparazzi może świadczyć o tym, iż włoska firma też zastanawia się nad modyfikacjami nadwozia.

Na zdjęciach widać samochód, który ma przód od modelu Scaglietti, ale tył uformowany tak jak w nadwoziach typu shooting brake. Oczywiście nie oznacza to, iż w najbliższym czasie producent pokaże dwudrzwiowe kombi z silnikiem V12 (chociaż propozycja byłaby zapewne czymś w rodzaju trzęsienia ziemi). Model testowy w takiej formie świadczy jednak o tym, iż Ferrari poszukuje sposobu na rozszerzenie możliwości sprzedażowych w ramach swojej konserwatywnej wizji motoryzacji. Co z tego wyjdzie, dowiemy się pewnie już niedługo. Tutaj można zobaczyć zdjęcie pojazdu.

Źródło: Moto Target, foto: Ferrari