Nowy bolid Formuły 1 - Ferrari F150

Nowy bolid Formuły 1 - Ferrari F15028.01.2011
Ferrari przedstawiło dziś model F150, który będzie reprezentować markę w tegorocznym sezonie zmagań Formuły 1. To już pięćdziesiąta siódma odsłona bolidu F1 stworzona przez Ferrari i jak zwykle może pochwalić się wieloma ...

...innowacyjnymi rozwiązaniami. Nowe Ferrari F150 posiada m.in. nowe, regulowane, tylne skrzydło sterowane hydraulicznie i system KERS.

Bolid napędza silnik V8 Type 056 o pojemności 2398 cm3 z wtryskiem i zapłonem elektronicznym. Jednostka napędowa waży ponad 95 kg. Moc przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem zamontowanej wzdłużnie, półautomatycznej przekładni sekwencyjnej. Ferrari F150 posiada także samoblokujący mechanizm różnicowy.

Kadłub wykonano z kompozytu włókna węglowego o strukturze plastra miodu. Pojazd posiada niezależne zawieszenie ze zmodyfikowaną tylną częścią i układ hamulcowy z wentylowanymi tarczami z włókna węglowego Brembo. Formuła 1 w tym sezonie zakończyła wieloletnią współpracę z firmą Bridgestone, więc nowy bolid w tym sezonie (i dwóch kolejnych) będzie korzystać z opon Pirelli.

Ferrari F150 waży 640 kg.


Źródło: Ferrari, YouTube, opracowanie: BM