Bliźniacze Ferrari 458 Italia według Novitec Rosso

Bliźniacze Ferrari 458 Italia według Novitec Rosso07.07.2011
Podczas genewskiego salonu motoryzacyjnego tuner Novitec Rosso przygotował dwa zmodyfikowane modele Ferrari 458 Italia, które nazwał "Twins", czyli "bliźniaki". Ostatnio firma przedstawiła film wideo prezentujący czerwono-czarne pojazdy.

Supersamochody wyróżniają się mnóstwem elementów z włókna węglowego, takich jak spojler przedni, otwory wentylacyjne na błotnikach i obudowy lusterek bocznych. Właściwie jedynym szczegółem różniącym oba „bliźniaki” są felgi Novitec Rosso NF3 – w jednym modelu są błyszczące i czarne, a w drugim mają odcień żywej czerwieni.

Moc obu Ferrari 458 Italia zwiększono z 570 KM do 609 KM, a maksymalny moment obrotowy z 5540 Nm do 569 Nm, dostępnych przy 5400 obr./min. dzięki zastosowaniu nowej czerpni powietrza, przeprogramowaniu jednostki kontrolnej silnika i zamontowaniu wyczynowego układu wydechowego wykonanego z tego samego materiały, jakiego używa się w pojazdach Formuły 1. Nosi on nazwę inconel i jest stopem niklu, chromu i żelaza, o zawartości niklu 45-65%, o dużej żarowytrzymałości i odporności na korozję w wysokich temperaturach.


Źródło: Novitec Rosso, opracowanie: BM