Ferrari FF w specjalnej edycji na Gwiazdkę

Ferrari FF  w specjalnej edycji na Gwiazdkę20.10.2011
Choć do świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, sprzedawcy już zaczynają się przygotowywać do tego najpracowitszego sezonu dla handlu. Nie inaczej jest w przypadku firmy specjalizującej się w realizacji marzeń bogaczy - Neiman Marcus ...

...co roku wydaje specjalny świąteczny katalog z najbardziej luksusowymi dobrami. W tym roku pojawi się w nim specjalna edycja Ferrari FF, której produkcję ograniczono do zaledwie 10 egzemplarzy.

Trudno jednak nazwać Ferrari FF Neiman Marcus Edition prezentem bożonarodzeniowym, skoro zamawiać je będzie można od 27 października, a dostawy rozpoczną się dopiero wiosną przyszłego roku. Biorąc pod uwagę cenę – 395 000 dolarów, trudno pochwalić obsługę klienta za szybkość.

Edycja specjalna bazuje na standardowym czteroosobowym grand tourerze Ferrari z napędem na wszystkie koła i 6,3-litrowym silnikiem V12 o mocy 651 KM i maksymalnym momencie obrotowym 683 Nm. Standardowe Ferrari FF rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,7 sekund i osiąga prędkość maksymalną 335 km/h.

Na czym polega specjalność edycji Neiman Marcus? Limitowana seria posiada specjalną plakietki we wnętrzu, potwierdzające jej wyjątkowy status, specjalny lakier nadwozia w kolorze „Grigio Caldo”, czyli ciepłej szarości oraz zestaw walizek w bagażniku wykonanych z takiej samej skóry, jakiej użyto do wykończenia kabiny. Dodatkowym bonusem dla osoby obdarowanej takim prezentem będzie możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznym Ferrari Winter Driving Experience, czyli rodzaju kursu nauki jazdy w warunkach zimowych dla wybranych klientów Ferrari, który odbędzie się w nobliwym, amerykańskim kurorcie narciarskim – Aspen.


Źródło: Neiman Marcus, opracowanie: BM