Ferrari F430 w skórzanym płaszczu

Ferrari F430 w skórzanym płaszczu08.08.2012
Ferrari F430 zadebiutowało na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu osiem lat temu. Było produkowane do 2009 roku i choć zastąpiło je ciekawe Ferrari 458 Italia, to widać, że klienci i firmy tuningowe nadal mają sentyment ...

...do starego modelu.

Ostatnio francuska firma Dartz, którą możecie znać z takich prac, jak pokryty czerwoną folią Aston Martin DBS, wykonała niezwykle ekstrawaganckie zamówienie, w którym główną rolę odegrało właśnie Ferrari F430.

Klientem Francuzów był amerykański raper The Game. Raperzy, jak wiadomo mają upodobanie do przesadnego luksusu i lubią się afiszować swoim bogactwem, często w dość niezwykły i kiczowaty sposób. The Game zapragnął więc nie tylko szybkiego supersamochodu, lecz także luksusu do kwadratu i zlecił firmie Dartz wykończenie całego Ferrari F430 skórą.

Cóż w tym dziwnego? – zapytacie – Przecież wnętrza wytapetowane od góry do dołu skórą znajdziesz w każdym Bentley’u czy którymkolwiek z modeli z plakietką Rolls Royce.” Owszem, ale czy znacie jakiś samochód, którego nadwozie pokryto skórzaną tapicerką? Chyba nie. A właśnie za taką modyfikację aż 200 000 dolarów zapłacił amerykański showman.

Zanim ta wyjątkowa wersja Ferrari została odesłana za ocean, włoski szpieg motoryzacyjny Marchettino zdołał obejrzeć pojazd i podzielić się z nami materiałem wideo z tej wycieczki.

Wygląda na to, że skórę przyklejono po prostu do nadwozia. Z pewnością Ferrari F430 w skórzanym płaszczu robi wrażenie, ale trudno powiedzieć, żeby było to praktyczne rozwiązanie. Z drugiej strony jednak nie podejrzewamy jednak, by The Game używał go do podwożenia dzieci do przedszkola.

Nie znamy specyfikacji technicznej „skórzanego” Ferrari, jednak jeśli nie zmieniono wyposażenia fabrycznego, to pojazd kryje pod maską 4,3-litrowy silnik V8 współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną. Moc samochodu powinna w tym wypadku wynosić 490 KM, maksymalny moment obrotowy 465 Nm.

Raper z Ameryki będzie mógł przyspieszać swoim Ferrari F430 z miejsca do 100 km/h w 4 sekundy i rozpędzać się do 315 km/h. Ciekawe czy skóra nie popęka przy takiej prędkości…


Źródło: YouTube, opracowanie: BM