Jedyne 4-drzwiowe Ferrari do kupienia na aukcji

Jedyne 4-drzwiowe Ferrari do kupienia na aukcji06.10.2011
Prototyp Ferrari Pinin to unikalny w skali światowej egzemplarz 4-drzwiowego Ferrari, które powstało by uczcić 50-lecie pracowni Pininfarina. Samochód 26 października trafi na aukcję w Londynie.

Ferrari Pinin powstało jako hołd dla założyciela słynnej pracowni stylistycznej Battisty ‘Pinin’ Fariny. Samochód pierwszy raz pokazano na targach motoryzacyjnych w Turynie w 1980 roku. Projekt okazał się wielkim sukcesem, a Ferrari i Pininfarina jeszcze przez jakiś czas po prezentacji wymieniali się w korespondencji kolejnymi szkicami auta. Ostatecznie czterodrzwiowa limuzyna nie trafiła nigdy do produkcji. W rezultacie Pinin pozostał jedynym czterodrzwiowym egzemplarzem Ferrari na świecie.

Prototyp zakupił od Enzo jego przyjaciel Jacques Swaters. To dzięki jego inicjatywie Pinin ostatecznie otrzymał 5-litrowy silnik V12 o mocy 360 KM, zawieszenie, układ hamulcowy i skrzynię biegów. W marcu 2010 roku na lotnisku pod Modeną pojazd odbył swoją pierwszą jazdę testową. Unikalny, jedyny na świecie egzemplarza trafi 26 października na aukcję RM w Londynie. Specjaliści prognozują, iż licytacja może zakończyć się kwotą przekraczającą 800 tys. $. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą i fotografiami.

Źródło: foto: Ferrari, informacja: Moto Target